Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sprzedaliśmy Auto Partner z zyskiem 14,5% – internauci dobrze obstawili!

© Wrangler - Fotolia.pl

W dniu dzisiejszym, tj. 5 stycznia 2017 roku, zrealizowało się zlecenie take profit na walorach Auto Partnera po kursie 4,75 zł. Na tej pozycji z segmentu głosowanego zarobiliśmy 14,5%. Wycena Portfela SII bije kolejne rekordy. Do wcześniejszych zysków z Briju i szorta na JSW, dołączają mocno rosnące w ostatnich dniach akcje Getinu i Cognoru.

Auto Partner

Akcje Auto Partnera zwyciężyły w poprzedniej sondzie na grudzień, w efekcie której zakupiliśmy je po kursie 4,15 zł. Internauci nie mogli lepiej wybrać spośród wskazanych wówczas 5 propozycji inwestycyjnych. Po miesiącu stopa zwrotu z inwestycji wyniosła 14,5%. Popyt próbuje dziś wyłamać się górą z konsolidacji, której górne ograniczenie jest na poziomie 4,45 zł. Mimo, że dynamika wzrostu przychodów i zysków spółki jest wysoka, to wskaźnik C/Z aktualnie wynosi już blisko 20. Z tego względu można spodziewać się większej aktywności podaży. Jest to już druga, zyskowna transakcja na Auto Partnerze. W lipcu 2016 roku zarobiliśmy na nich 15% w tydzień.

 

 

Auto Partner - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Getin Holding

Ostatnie dni przynoszą silne wzrosty na Getin Holdingu, którego akcje posiadamy w segmencie inwestycji własnych. Już we wtorek, 3 stycznia bieżącego roku, sygnalizowałem moc papieru na twitterze.

 

W momencie pisania tego odcinka (godzina 12:00, 05.01.2017), kurs akcji wskazuje na 1,22 zł i przynajmniej intraday przebija bardzo ważny opór na 1,18 zł. Jeśli sesja zakończy się na poziomie ponad 1,20 zł to będziemy mieli sygnał kupna poparty wysokim wolumenem. Przy kursie 1,22 zł obecna stopa zwrotu wynosi 14%, ale oczekujemy dalszych wzrostów i nadal trzymamy te akcje. Trudno doszukiwać się ostatnio informacji fundamentalnych ze spółki. Być może rynek przypomniał sobie o mocno przecenionych spółkach Leszka Czarneckiego, czemu sprzyjają wzrostu na szerokim rynku. Warto tutaj wspomnieć o dobrej kondycji akcji lidera branży PKO BP, które są najwyżej od blisko 15 miesięcy i przekroczyły poziom 30 zł. Indeks WIG Banki też jest na lokalnych maksimach. W tym miejscu można przeczytać jakimi argumentami poparliśmy decyzję o kupnie Getin Holdingu na początku listopada ubiegłego roku.

 

Getin Holding - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Cognor

Drugą spółką z segmentu inwestycji własnych, która zachowuje się bardzo dobrze w ostatnich dniach, jest Cognor. Podobnie jak w przypadku Getinu, kurs wybija się na nowe, lokalne maksima. Utrzymuje się cały czas już roczna linia

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

25.04.2018, Newsroom

Wyniki spółek wydobywczych za 2017 rok. Ceny surowców ratują zyski

25.04.2018, Newsroom

Wyniki spółek wydobywczych za 2017 rok. Ceny surowców ratują zyski

Największym beneficjentem ubiegłorocznych wzrostów cen węgla była JSW. Wzrostem zysków mogą się jednak pochwalić również inne spółki wydobywcze.

Zobacz więcej

Sprzedaliśmy Auto Partner z zyskiem 14,5% – internauci dobrze obstawili!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie