Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Quercus zwiększa udziały w kolejnych spółkach – Votum i Orzeł Biały

© Myst - Fotolia.com

Spółki Orzeł Biały i Votum poinformowały o zwiększeniu udziału w ich akcjonariacie przez fundusze zarządzane przez Quercus.

 

W przypadku Orła Białego QUERCUS Parasolowy SFIO ujawnił się w akcjonariacie, zwiększając swoje zaangażowanie z 4,69% do 5,5% na dzień 30 grudnia 2016 roku. Z kolei w Votum fundusze zwiększyły swoje zaangażowanie z 11,98% do 12,18% na dzień 30 grudnia ubiegłego roku (QUERCUS Parasolowy SFIO, QUERCUS Absolutnego Zwrotu FIZ, QUERCUS Absolute Return FIZ oraz QUERCUS Multistrategy FIZ).

 

Kurs akcji Orła Białego ponownie odbił się od wsparcia na poziomie 5,50 zł w 2016 roku. Zainicjonowany ruch wzrostowy przebił szczyty z maja 2015 roku, co zaburzyło spadkową strukturę. Obecnie kurs akcji zmaga się z 200-okresową średnią kroczącą na wykresie tygodniowym.

 

Orzeł Biały - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Kurs akcji Votum od sierpnia 2015 roku porusza się w kanale spadkowym. Silne wsparcie można wyznaczyć w okolicach 10 zł, gdzie przebiega obecnie 200-okresowa średnia krocząca na wykresie tygodniowym. 

 

Votum - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Orzeł Biały S.A., Votum S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Quercus zwiększa udziały w kolejnych spółkach – Votum i Orzeł Biały
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie