Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

JSW i Briju z segmentu własnego dają nowe maksima Portfela SII

© Wrangler - Fotolia.com

Nowy Rok bardzo dobrze rozpoczął się dla wyceny Portfela SII. Spadki kursu akcji JSW dają nam bardzo duże zyski na krótkiej pozycji na kontrakcie terminowym, a wyznaczające co chwilę nowe maksima Briju również mocno cieszy. Obydwie pozycje należą do segmentu własnego, który w 18 miesięcy zarobił już blisko 65%.

JSW

W przypadku JSW na razie idzie wszystko zgodnie z naszymi przewidywaniami, które opisaliśmy w tym miejscu. W pierwszej części dzisiejszej sesji, nasz kontrakt był handlowany nawet po 63 zł, co daje nam niezrealizowany zysk w wysokości 1000 zł. Cena węgla koksowego w kontraktach systematycznie spada od maksimów wyznaczonych w połowie listopada. Dla przykładu kontrakt na marzec 2017 rok (na stronie cmegroup.com) wynosi obecnie 205 wobec górki na poziomie 270. Rynek może obawiać się też ryzyka w postaci niewiadomego kształtu emisji akcji JSW to znaczy ceny emisyjnej akcji, jej wielkości, emisja z prawem poboru lub bez, niewiadomy udział w emisji Skarbu Państwa. Naszej krótkiej pozycji sprzyja też analiza techniczna, która wskazuje na formację RGR, dla której została wyłamana linia szyi. Zasięg ruchu wynikający z formacji to nawet 54 zł. Poziom ten pokrywa się też z przyspieszoną linią trendu wzrostowego. Niewątpliwie taki poziom by nas bardzo usatysfakcjonował.

 

JSW - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Niepokojąco dla naszej krótkiej pozycji na JSW wygląda natomiast wracający do wzrostów węgiel energetyczny. Na szczęście dla nas, na razie nie przekłada się to na ceny węgla koksowego. 

Briju

Nowe poziomy maksimów wyznacza popyt na akcjach Briju. Kurs atakuje już poziom 33 zł, co w naszym przypadku przekłada się na niezrealizowany zysk w wysokości 64%. Przypomnijmy, że akcje te kupiliśmy po 20,11 zł na początku października 2016 roku. Najwidoczniej rynek coraz mniej przejmuje się „pamiętnym” artykułem z Pulsu Biznesu. My nadal będziemy trzymać te akcje, szczególnie jak patrzymy na obecny wskaźnik C/Z wynoszący około 8. Zarząd spółki zapowiada dalszą, mocną ekspansję sieci salonów jubilerskich. Czekamy też na wyniki za IV kw. 2016 roku i mamy nadzieję, że spółka utrzyma dynamiki wzrostowe zysków i przychodów. Taki scenariusz według nas otworzy drogę do dalszych wzrostów.

 

Briju - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Kania

Po ponad 4 miesiącach sprzedaliśmy akcje Kani po kursie 2,20 zł, co pozwoliło wyjść z tej inwestycji na symbolicznym plusie. Walory tej spółki posiadaliśmy w ramach segmentu głosowanego, a kupiliśmy je w sierpniu ubiegłego roku po 2,17 zł. Zgodnie z założeniami tego segmentu, horyzont inwestycyjny wynosi właśnie około 4 miesięcy. Dzięki temu możemy co miesiąc organizować nowe sondy przy założeniu nie przekraczania posiadania akcji 4 spółek w jednym czasie. Obecnie w tym segmencie posiadamy papiery Mex Polska, Ursusa i Auto Partner, a niedługo kończy się sonda na styczeń. Przy okazji zachęcamy do głosowania w tym miejscu.

 

Ursus

Ostatnio wiele informacji fundamentalnych napłynęło z Ursusa. Pierwsza z nich dotyczy otrzymania zaliczki w ramach dużej umowy z firmą z Tanzanii w kwocie 92 mln zł. To bardzo duży zastrzyk gotówki do spółki, dzięki któremu Ursus

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

JSW i Briju z segmentu własnego dają nowe maksima Portfela SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie