Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Best zwiększy odpis na Kredyt Inkaso o dodatkowe 46,1 mln zł

© jk1991 - Fotolia.com

Best poinformował o aktualizacji wyceny inwestycji w Kredyt Inkaso. Szacunkowy wpływ odpisu na wynik finansowy za IV kw. 2016 roku wyniesie 41 mln zł.

 

Dokonany odpis tłumaczony jest niezrealizowaniem w zakładanym czasie planów przejęcia kontroli nad Kredyt Inkaso, w tym nieosiągnięcia oczekiwanych synergii. Best urealnił wycenę posiadanej inwestycji w oparciu o cenę transakcyjną nabycia pakietu Kredyt Inkaso przez Waterland Private Equity Investments wynoszącą 25 zł za akcję. Tym samym wartość inwestycji została ustalona na poziomie 106,7 mln zł. W związku z tym Best postanowił o zwiększeniu odpisu o dodatkowe 46,1 mln zł. Wcześniej spółka dokonała już odpisu na inwestycji w Kredyt Inkaso w I półroczu 2016 roku w wysokości 27 mln zł.

 

Best nabył 32,99% udziałów w Kredyt Inkaso pod koniec 2015 roku. Celem inwestycji było połączenie i stworzenie drugiego podmiotu w kraju pod względem wielkości portfela wierzytelności. Zgodnie z harmonogramem pełne połączenie miało nastąpić do końca 2016 roku. Spółki nie porozumiały się jednak w zakresie szczegółowych warunków połączenia, w szczególności w przedmiocie ustalenia parytetu wymiany akcji Kredyt Inkaso na akcje Best. Z kolei w wakacje ubiegłego roku wezwanie na akcje Kredyt Inkaso ogłosił WPEH VI Holding, spółka zależna Waterland Private Equity Invetments. Na dzień 30 września 2016 roku podmiot ten posiadał 61,16% udziałów w kapitale zakładowym Kredyt Inkaso.

 

Best - Wykres
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Best S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Best zwiększy odpis na Kredyt Inkaso o dodatkowe 46,1 mln zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie