Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Pomóż wybrać pierwszą spółkę do kupna na 2017 rok!

Przedstawiamy pięć propozycji inwestycyjnych do Portfela SII na początek 2017 roku.  Akcje spółki z największą ilością głosów trafią na nasz rachunek maklerski. Zachęcamy do głosowania w ciągu najbliższego tygodnia.

 

Eko Export

Po informacji o uruchomieniu długo wyczekiwanej instalacji do pozyskiwania mikrosfery, kurs akcji we wrześniu tego roku przełamał trend spadkowy. Teraz toczy się gra pod to, kiedy spółka wykaże pierwsze efekty wzrostu zyskowności dzięki obniżeniu kosztów. Zarząd w ostatnich tygodniach odbył zwiększoną ilość spotkań z funduszami. Spółce powinny sprzyjać też rosnące ceny ropy oraz słaby złoty. Ostatnie tygodnie przynoszą też mocno zwiększony obrót. Czynnikiem ryzyka jest nadal trwający proces szukania inwestora strategicznego, a długi czas może rodzić wiele znaków zapytania dlaczego tak się dzieje. Ostatnio wyznaczone minima wydają się mocnymi poziomami wsparcia.

 

Zakup akcji w przedziale 14,30 zł – 15,20 zł. Stop loss 13,50 zł. Take profit 17,00 zł.

 

Eko Export - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Alumetal

Po przejściowych problemach z rentownością, o których zarząd dobrze komunikował, teraz rynek może powrócić do „konsumowania” oczekiwań na dalszy wzrost wyników. Ostatnie lata wycena spółki systematycznie rośnie, ale zdarzają się korekty. Aktualnie kurs akcji odbił się technicznie od ważnej linii trendu wzrostowego oraz wybił się z kanału korekcyjnego. Możliwy jest zatem ponowny test ostatnich maksimów i właśnie ten scenariusz poddajemy pod głosowanie. 

 

Zakup akcji w przedziale 58,5 zł – 60,50 zł. Stop loss 55,00 zł. Take profit 66,00 zł. 

 

Alumetal - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Monnari

Po solidnej porcji spadków można powoli szukać dołków na Monnari. Jednak należy mieć świadomość, że może to być próba łapania spadającego noża. Patrząc na ostatni raport finansowy widać spadające zyski, ale nadal silną pozycję gotówkową bez zadłużenia. Ciekawym testem będą wyniki IV kw. 2016 roku, które pokażą w jakiej zdolności do generowania zysków jest spółka. Warto podkreślić  aktywnie trwający skup akcji własnych z rynku, o których spółka raportuje na bieżąco. Propozycja zakupu akcji Monnari na danych poziomach cenowych oparta jest na obecnej analizie technicznej.

 

Zakup akcji w przedziale 9,20 zł – 9,70 zł. Stop loss 9,00 zł. Take profit 10,70 zł.

 

Monnari - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

PZU

Silny w ostatnich tygodniach jest popyt na walory PZU. Zakończyła się saga związana z przejęciem kontrolnego pakietu w PEKAO S.A. Rynek poznał cenę tego przejęcia. Dodatkowo coraz więcej deklaracji ze spółki płynie w zakresie dywidendy, o co było również wiele obaw.

 

Zakup akcji w przedziale 32,00 zł – 33,00 zł. Stop loss 30,00 zł. Take profit 35,00 zł.

 

PZU - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

PKN Orlen

Nie można pominąć wśród propozycji Orlenu, który wybił się na nowe maksima. Firmie sprzyja rosnąca ropa wybijająca się na najwyższe poziomy od niemal półtora roku. Jej cenie sprzyja ograniczenie produkcji przez kraje OPEC i inne państwa niezrzeszone. Skoro "trend is your friend" to może popłyńmy z prądem?

 

Zakup akcji w przedziale 83,00 zł – 86,00 zł. Stop loss 77,00 zł. Take profit 95,00 zł.

 

PKN Orlen - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Follow @irzynski

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Pomóż wybrać pierwszą spółkę do kupna na 2017 rok!