Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

ABC Data silnie rośnie po decyzji Urzędu Skarbowego w sprawie VAT

© Kokhanchikov - Fotolia.com

O 20% urosły w środę (14 grudnia 2016 roku) akcje ABC Daty po informacji o umorzeniu postępowania podatkowego dotyczącego rozliczenia podatku VAT za wrzesień 2012 roku.

 

Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie w dniu 13 grudnia 2016 roku wydał decyzję o umorzeniu postępowania podatkowego i w całości uznał za prawidłowe rozliczenia podatkowego ABC Data w badanym okresie. W trakcie postępowania spółka przeprowadziła 71 612 transakcji i żadna z nich nie została zakwestionowana przez kontrolerów. Taki wynik kontroli Urzędu Skarbowego wpłynął pozytywnie na wycenę giełdową spółki, gdyż przez kilka miesięcy nad przedstawicielami całej branży dystrybucji IT ciążyło „ryzyko VAT”, które wybuchło po negatywnej decyzji US względem Action.

 

„ABC Data każdorazowo poddaje wszystkich swoich bezpośrednich partnerów biznesowych rygorystycznej weryfikacji. Opiera się ona o procedury wdrożone w Spółce wiele lat temu, systematycznie analizowane i dostosowywane do obowiązujących przepisów prawa oraz najlepszych praktyk rynkowych. W ABC Data zasady nie istnieją jedynie na papierze, ale są wpisane w codzienne działania pracowników naszej Firmy.”

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji Urzędu Skarbowego, dzięki której możemy w pełni skupić się na dalszym rozwoju biznesu i realizacji strategii ABC Data” – powiedziała Ilona Weiss, prezes zarządu ABC Data.

 

 

 

Spółka w komunikacie prasowym dodała, że dokłada szczególnych starań, aby działać w sposób maksymalnie uczciwy i transparentny.

 

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od dużej luki wzrostowej (10%), ale w kolejnych godzinach w całości została ona zasłonięta. O godzinie 12:00 kurs akcji był już na lekkim minusie. Warto jednak podkreślić, że popyt z impetem przełamał krótkoterminową linię trendu spadkowego (okolice 2 zł). Obrót w dniu dzisiejszym już przekroczył 2 mln sztuk, co na tle niewielkiego free float-u jest godne podkreślenia.

 

ABC Data - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: ABC Data S.A.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

ABC Data silnie rośnie po decyzji Urzędu Skarbowego w sprawie VAT
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie