Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Forte chce skupić 1,2 mln akcji własnych po cenie 65 zł

© virtua73 - Fotolia.com

Fabryka Mebli Forte ogłosiła dziś (tj. 8 grudnia 2016 r.) przed sesją szczegóły procesu skupowania akcji własnych. W ramach niego odbędzie się proces polegający na zaproszeniu do zapisywania się na sprzedaż akcji, które obejmuje 1,2 mln akcji po cenie 65 zł za papier.

 

Termin trwania zapisów na sprzedaż akcji obejmuje okres od 12 do 15 grudnia 2016 roku. Planowanym dniem realizacji i rozliczenia transakcji to 20 grudzień. Pośredniczącą instytucją jest Trigon Dom Maklerski. Pakiet akcji objęty zaproszeniem do sprzedaży odpowiada 5,02% całego kapitału zakładowego.

 

Przypomnijmy, że obecnie ogłoszone zaproszenie do zapisywania się na sprzedaż akcji to pochodna uchwały Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Forte dotyczącej udzielenia upoważnienia zarządowi do nabywania akcji własnych. Było to dokładnie 17 maja tego roku, a wielkość kapitału rezerwowego utworzonego na ten cel wyniosła 240 mln zł. Łączna ilość akcji objęta procesem nabywania akcji własnych wyniosła do 4 780 216 walorów tj. nie więcej niż 20% wartości kapitału zakładowego.

 

Ciekawostką jest fakt, że spółka na zapłatę za 1,2 mln akcji po cenie 65 zł za akcję będzie musiała zapłacić łącznie 78 mln zł. Zgodnie z bilansem na 30 września 2016 roku, na kontach spółki było 41,4 mln zł. Zatem zarząd będzie musiał dokonać pewnych posunięć albo po stronie długu lub spieniężenia części aktywów obrotowych (uwagę zwraca wysoki stan należności handlowych). Z drugiej strony patrząc na zyski generowane w tym roku przez Forte, wartość skupu nie wygląda porażająco. Po trzech kwartałach skonsolidowany zysk netto Forte wyniósł 82,3 mln zł, a w samym III kw. 28,3 mln zł.

 

W akcjonariacie Forte jest duża liczba funduszy – zarówno OFE jak i TFI. To one w dużej mierze będą decydować o powodzeniu skupu.

 

Forte - Akcjonariat
Źródło: stooq.pl

 

Pytaniem z dużym znakiem zapytania pozostaje właśnie kwestia skuteczności tego skupu w kontekście zaproponowanej ceny. Ostatni raz kurs 65 zł za akcję Forte był widziany na giełdzie w lipcu tego roku. Od sierpnia notowania wskazują poziomy między 70 a 77 zł.

 

Forte - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Forte S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Forte chce skupić 1,2 mln akcji własnych po cenie 65 zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie