Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Strategie rynkowe TFI - zapowiedź dwunastej z cyklu debaty PAP Biznes

© Sergey Nivens - Fotolia.com

Jaka będzie grudniowa decyzja Fed w sprawie stóp procentowych, wpływ wyboru Donalda Trumpa na rynkową koniunkturę i globalną gospodarkę, prognozy dla akcji, długu i surowców na 2017 rok, obecna i przyszła koniunktura na GPW - to główne zagadnienia debaty PAP Biznes z udziałem przedstawicieli Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych.

 

To dwunasta debata z cyklu "Strategie rynkowe TFI - perspektywy, wyzwania, zagrożenia". Wezmą w niej udział przedstawiciele Union Investment TFI, PKO TFI, BPH TFI, TFI PZU, Skarbiec TFI oraz Opoka TFI.


Partnerem merytorycznym cyklu są Analizy Online.


Tradycyjnie jednym z głównych tematów debaty będzie ocena polityki pieniężnej banków centralnych, w tym amerykańskiego Fed i Europejskiego Banku Centralnego. Dzień po debacie poznamy wyniki grudniowego posiedzenia Fed, zdecydowana większość uczestników rynku zakłada, że dojdzie na nim do drugiej po grudniu 2015 roku podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Uczestnicy debaty przedstawią swoje oczekiwania co do decyzji Fed i jej skutki na rynkową koniunkturę.


W listopadzie Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Rynki przywitały ten wybór początkowo silną przeceną, ale potem przeważyły nadzieje i oczekiwania, że Trump wesprze amerykańską gospodarkę, a to wywołało kilkunastodniową falę wzrostów na globalnych rynkach. Uczestnicy debaty poszukają odpowiedzi na pytanie, jak długo utrzyma się ten optymizm i jakie będą długofalowe skutki tej prezydentury na realną gospodarkę i rynkową koniunkturę.


Jednym z efektów wyboru Donalda Trumpa na nowego prezydenta USA jest silne umocnienie się amerykańskiego dolara, co ma negatywny wpływ m.in. na kondycję walut rynków wschodzących. Zarządzający funduszami przedstawią swoje prognozy co do zachowania rynków walut i rynków długu w kolejnych miesiącach.


Jednym z zagadnień będzie też sytuacja makroekonomiczna w Polsce. Pojawiają się sygnały pewnego spowolnienia w polskiej gospodarce, m.in. zaskakująco silnie spadają inwestycje. Kilka dni przed debatą poznamy też decyzję agencji S&P o ratingu Polski.


Wszystkie powyższe tematy mają tradycyjnie już pomóc w odpowiedzi, jaką strategię inwestycyjną na najbliższe miesiące przyjmą zarządzający funduszami inwestycyjnymi. Ponieważ debata PAP Biznes odbędzie się tuż przed końcem 2016 roku, będzie to dobra okazja, by porozmawiać o oczekiwaniach co do rynkowej koniunktury w całym 2017 roku.


Podobnie jak podczas poprzednich debat, kluczowym zagadnieniem będą prognozy dotyczące rynków akcji, obligacji, walut oraz surowców na światowych rynkach.


Chcielibyśmy też część dyskusji poświęcić ocenie obecnej i przyszłej koniunktury na naszym rynku. Czy wszystkie złe informacje zostały już uwzględnione w kursach akcji, czy można liczyć wkrótce na trwalszą poprawę nastrojów, czy też czeka nas dalsza stagnacja?


Debaty z udziałem przedstawicieli TFI organizowane są cyklicznie, raz na kwartał.


Debata PAP Biznes odbędzie się w poniedziałek,

12 grudnia, w godzinach 10.00-12.00.

 

Zobacz również:

31.07.2017, Aktualności

Capital Market Games, 23 września w Warszawie

31.07.2017, Aktualności

Capital Market Games, 23 września w Warszawie

Ponad 25 lat nowej historii rynku kapitałowego w Polsce przyczyniło się do powstania wielu profesji i środowisk tworzących jedną, wielką rodzinę. Warto dbać zarówno o relacje prywatne jak i biznesowe pomiędzy uczestnikami rynku. Dlatego też już 23 września 2017 r. na Arenie Furbolu na warszawskim Ursynowie po raz kolejny będziemy mieli przyjemność gościć wszystkich, którzy zdecydują się stanąć do sportowej rywalizacji na piątych Capital Market Games!

Zobacz więcej

18.08.2017, Newsroom

KGHM zwiększył zysk EBITDA w II kw. o 19,3%, zgodnie z oczekiwaniami

18.08.2017, Newsroom

KGHM zwiększył zysk EBITDA w II kw. o 19,3%, zgodnie z oczekiwaniami

Miedziowy gigant poprawił wyniki operacyjne w II kw. 2017 roku między innymi dzięki sprzyjającej koniunkturze i rosnącej cenie miedzi. Na poziomie zysku netto zaważyły zdarzenia jednorazowe.

Zobacz więcej

Strategie rynkowe TFI - zapowiedź dwunastej z cyklu debaty PAP Biznes