Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

6 dużych i średnich spółek forsujących ważne opory

© Alexandr Mitiuc - Fotolia.com

Przedstawiamy sześć spółek z indeksów WIG20 i mWIG40, które dotarły lub przekroczyły istotne opory. Wybraliśmy trzy spółki, które walczą o szczyt (CCC, Forte, Lotos) oraz trzy forsujące linię trendu spadkowego (Energa, LPP, PZU).

 

CCC

Kurs CCC od początku roku utrzymuje się w trendzie wzrostowym i walczy o kolejne szczyty. Na wykresie spółki widzimy próbę przebicia oporu 200 zł. Linia ta była testowana w październiku tego roku, jednak poziom zdołał się skutecznie obronić.

 

CCC - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Forte

W podobnej sytuacji znajdują się walory Fabryki Mebli Forte. Spółka w długim terminie znajduje się w trendzie wzrostowym i wyznacza coraz to nowe szczyty. Od początku 2012 roku ceny akcji wzrosły z około 7,5 zł do ponad 70 zł. Obecnie cena zatrzymała się na poziomie 77,27 zł i jego przebicie będzie oznaczało sygnał do dalszych wzrostów.

 

Forte - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Lotos

Na początku października doszło do wybicia na notowaniach Lotosu. Kurs piął się w górę z około 28 zł do ponad 36 zł w chwili obecnej. Obecny opór został wyznaczony na poziomie 36,7 zł i jego przebicie może otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

 

LTS - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Energa

Cena Energii testuje obecnie linię trendu spadkowego w okolicach 8 zł. Jej skuteczne przebicie byłoby ważnym sygnałem mogącym świadczyć o zakończeniu trwającej od ponad półtora roku przeceny. W kwietniu ubiegłego roku cena rynkowa akcji Energii była ponad trzykrotnie większa od ceny obecnej.

 

Energa - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

LPP

Podobnie jak w przypadku Energii, kurs LPP walczy o przebicie linii trendu spadkowego. Za jedną akcję najdroższej dziś spółki na polskim parkiecie inwestor musi obecnie zapłacić 5 895,8 zł, jednak dwa lata temu było to prawie 10 tys. zł. Na skutek październikowego wybicia kurs zbliżył się jednak do linii trendu i doszło do kilku prób jej przekroczenia, jednak opór okazał się skuteczny.

 

LPP - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

PZU

Do ważnego zdarzenia doszło na walorach PZU. Po wielu wcześniejszych próbach cenie udało się pokonać linię trendu spadkowego i tym samym zakończyć trwającą od półtora roku przecenę. Obecnie trwa walka z oporem 30 zł i ewentualne pokonanie tego poziomu da sygnał do dalszych wzrostów.   

 

PZU - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

6 dużych i średnich spółek forsujących ważne opory
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie