Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wybierz spółkę do Portfela SII na rajd św. Mikołaja

Jak co miesiąc prezentujemy pięć propozycji inwestycyjnych, na które można głosować w ramach sondy. Akcje zwycięskiej spółki trafią do Portfela SII.

 

Zachęcamy do zapoznania się z uzasadnieniem proponowanych spółek. Przypominamy, że horyzont inwestycyjny to maksymalnie 4 miesiące, a głosowanie trwa przez najbliższy tydzień.

Auto Partner

Dynamicznie rozwijający się dystrybutor części samochodowych jest notowany od czerwca 2016 roku. Od tego czasu jego akcje wzrosły z około 2,40 zł do nawet 4,4 zł. Obecnie kurs akcji jest w konsolidacji między 4 a 4,4 zł. Spółka wykazuje około 30%-ową dynamikę wzrostu przychodów, a jak pokazują raporty finansowe, rośnie również zyskowność. Po 3 kwartałach tego roku zysk netto wyniósł 26,7 mln zł na tle 12,9 mln zł rok wcześniej. Kapitał zakładowy dzieli się na 117 mln akcji. Choć wzrost wyników wygląda imponująco, rynek w dużej mierze zdyskontował je wzrostami cen akcji. Spółka chce utrzymać tempo rozwoju w kolejnych latach i zamierza wejść na rynek zagraniczny. Obecnie C/Z wynosi 16, a C/WK 3,2. Struktura bilansu nie budzi większych zastrzeżeń. Propozycja inwestycyjna zakłada zagranie pod scenariusz dalszego rozwoju firmy i wzrost wyników finansowych, a przede wszystkim wybicie z konsolidacji, z której zasięg ruchu to 4,80 zł.

 

Zakup akcji w przedziale 4,00 zł – 4,15 zł. Stop loss 3,80 zł. Take profit 4,75 zł.

 

Auto Partner - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Medicalgorithmics

Osoby śledzące Portfel SII od dłuższego czasu dobrze znają tę spółkę. Niedawno sprzedaliśmy jej akcje po 300 zł, realizując przy tym 21% zysku. Firma miała przez ostatnie kilkanaście miesięcy spory sądowe na terenie USA (jej główny rynek zbytu), ale wygląda na to, że powoli wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu. Teraz zarząd może skoncentrować się nad zwiększaniem sprzedaży swojej usługi, zaś zyskowności będzie sprzyjał coraz wyższy kurs wymiany dolarów na złotówki. Po naszej sprzedaży akcji kurs spadł nawet o 10% i dlatego proponujemy ich odkupienie wraz z grą pod przełamanie oporu na 300 zł.

 

Zakup akcji w przedziale 260,00 zł – 275,00 zł. Stop loss 220,00 zł. Take profit 320,00 zł.

 

Medicalgorithmics - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Votum

Votum to jedna z tych „spokojnych” propozycji. Spółka jest typowo prodywidendowa, a jej model biznesu i branża nie wymagają angażowania dużych środków pieniężnych. Za 2015 rok spółka wypłaciła dywidendę w kwocie 0,78 zł na akcję, co przełożyło się na 9,4 mln zł z 12,9 mln zł zysku netto. Przy obecnym kursie w okolicy 12 zł daje to stopę dywidendy na poziomie 6,5%. Wraz z raportem za III kw. 2016 r. spółka obniżyła prognozę zysku netto na obecny rok do 13 mln zł z 16,1 mln zł wcześniej. Uważamy, że wskazane przez spółkę powody są przejściowe i w kolejnych latach otwiera się droga do dalszego zwiększania zysków jak i dywidendy. W ostatnich dniach o przekroczeniu progu 5% poinformował Quercus TFI. W krótkim terminie martwić może obraz techniczny wykresu, stąd proponowane poziomy wejścia i wyjścia z inwestycji są mocno „konserwatywne”.

 

Zakup akcji w przedziale 11,30 zł – 11,50 zł. Stop loss 10,90 zł. Take profit 12,10 zł.

 

Votum - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Mercator Medical

Producent rękawic medycznych kontynuuje szybki rozwój, co przekłada się na wyniki finansowe. Ostatnio z sukcesem zakończył emisję akcji po kursie 17,5 zł, z której pozyskał 31,5 mln zł. Środki te wraz z kredytem przeznaczone zostały na podwojenie mocy produkcyjnych. Wyniki tej inwestycji mają być widoczne już od 2018 roku. Spółka zbiera też pozytywne rekomendacje i wyceny w ostatnim czasie. DM BOŚ określił cenę docelową na 27 zł, a Vestor DM na 26,5 zł. Obecne wskaźniki przedstawiają się następująco: C/Z 14, C/WK 1,7. Ciekawie wygląda sytuacja techniczna. Przełamana została niedawno półtoraroczna linia trendu spadkowego, ale nie udało się z przekonaniem pokonać szczytów na około 19,3 zł. Proponujemy zatem zagrać pod korektę do najbliższych wsparć, a następnie przeprowadzić skuteczny atak na nowe maksima.

 

Zakup akcji w przedziale 18,00 zł – 18,40 zł. Stop loss 16,70 zł. Take profit 20,30 zł.

 

Mercator Medical - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Vivid Games

Vivid nie po raz pierwszy poddajemy pod głosowanie. Coś ciekawego zaczyna się dziać na wykresie akcji, gdyż ostatnie dni przynoszą po pierwsze zwiększone obroty, a po drugi skuteczną obronę wsparcia na 3,8 zł. Ostatnie dni są dobre dla całej branży, gdyż osłabia się złotówka do dolara. Dodatkowo najwyższe poziomy w historii notuje CD Projekt Red, a CI Games skutecznie przeprowadził emisję akcji i powrócił do wzrostów. Na akcjach Vividu proponujemy zagranie typowo techniczne, czyli zakup w okolicy wsparcia, a sprzedaż na linii trendu spadkowego. W zupełności zadowoli nas zysk w okolicy 10%.

 

Zakup akcji w przedziale 3,80 zł – 4,10 zł. Stop loss 3,65 zł. Take profit 4,50 zł.

 

Vivid Games - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Wybierz spółkę do Portfela SII na rajd św. Mikołaja
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie