Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Przystanek we wzrostach Portfela SII. Odkupiliśmy Asbis i już zyskujemy

Po bardzo dobrych ostatnich ruchach w Portfelu SII, nadszedł czas na korektę. Większość spółek w portfelu zaliczyło spadki w ostatnich dniach, ale żadna nie spadła na tyle, by uruchomione zostały stop loss-y. Nowym zakupem są akcje Asbisu, które niedawno dały nam dużo zarobić.

 

Spadkowe tendencje Portfel SII odczuł najmocniej na PGE, PMPG, Getin Holdingu, Mex Polska i Ursusie. PGE kontynuuje trend spadkowy i na razie niestety nie widać żadnych objawów zmiany trendu. PMPG po publikacji wyników za III kw. 2016 roku najpierw ruszyło na północ, przełamując krótkoterminową linię trendu spadkowego, a następnie powróciło do konsolidacji pod poziomem 4 zł. Getin Holding zaskoczył nas sześciodniowym spadkiem z około 1,15 zł do nawet 96 groszy, a to wszystko po niezłych w naszej ocenie wynikach kwartalnych. To raport finansowy zachęcił nas do zakupu tych akcji. Mex Polska również bez żadnej informacji fundamentalnej spadł na niskim wolumenie z 7,3 zł do nawet 5,6 zł. Na koniec Ursus zawiódł wynikami i podaż zepchnęła kurs o około 8%.


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Pozytywnie za to zachowują się w ostatnim czasie akcje PKP Cargo, które wychodzą na lokalne maksima. Wykres wskazuje przełamanie ważnej linii trendu spadkowego. Nadal silne są akcje Briju, na których mamy już około 35% zysków niezrealizowanych w niecałe 2 miesiące.

 

Naszą najnowszą inwestycją są akcje Asbisu. Odkupiliśmy te akcje po krótkiej przerwie. Wcześniej zarobiliśmy na nich 30% w miesiąc. Zgodnie z zapowiedziami w podcastcie, poczekaliśmy do reakcji rynku na wyniki za III kwartał. Popyt

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Przystanek we wzrostach Portfela SII. Odkupiliśmy Asbis i już zyskujemy