Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Przystanek we wzrostach Portfela SII. Odkupiliśmy Asbis i już zyskujemy

Po bardzo dobrych ostatnich ruchach w Portfelu SII, nadszedł czas na korektę. Większość spółek w portfelu zaliczyło spadki w ostatnich dniach, ale żadna nie spadła na tyle, by uruchomione zostały stop loss-y. Nowym zakupem są akcje Asbisu, które niedawno dały nam dużo zarobić.

 

Spadkowe tendencje Portfel SII odczuł najmocniej na PGE, PMPG, Getin Holdingu, Mex Polska i Ursusie. PGE kontynuuje trend spadkowy i na razie niestety nie widać żadnych objawów zmiany trendu. PMPG po publikacji wyników za III kw. 2016 roku najpierw ruszyło na północ, przełamując krótkoterminową linię trendu spadkowego, a następnie powróciło do konsolidacji pod poziomem 4 zł. Getin Holding zaskoczył nas sześciodniowym spadkiem z około 1,15 zł do nawet 96 groszy, a to wszystko po niezłych w naszej ocenie wynikach kwartalnych. To raport finansowy zachęcił nas do zakupu tych akcji. Mex Polska również bez żadnej informacji fundamentalnej spadł na niskim wolumenie z 7,3 zł do nawet 5,6 zł. Na koniec Ursus zawiódł wynikami i podaż zepchnęła kurs o około 8%.


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Pozytywnie za to zachowują się w ostatnim czasie akcje PKP Cargo, które wychodzą na lokalne maksima. Wykres wskazuje przełamanie ważnej linii trendu spadkowego. Nadal silne są akcje Briju, na których mamy już około 35% zysków niezrealizowanych w niecałe 2 miesiące.

 

Naszą najnowszą inwestycją są akcje Asbisu. Odkupiliśmy te akcje po krótkiej przerwie. Wcześniej zarobiliśmy na nich 30% w miesiąc. Zgodnie z zapowiedziami w podcastcie, poczekaliśmy do reakcji rynku na wyniki za III kwartał. Popyt

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

"Wojna handlowa" oraz zmiany stóp procentowych Fed niekorzystnie wpływają na giełdy Europy Środkowo-Wschodniej.

Zobacz więcej

Przystanek we wzrostach Portfela SII. Odkupiliśmy Asbis i już zyskujemy
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie