Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sfinks Polska odwołuje strategię na lata 2015 - 2020

Źródło: www.sfinks.pl

Sfinks poinformował raportem bieżącym po sesji w piątek, to jest 18 listopada 2016 roku, o odwołaniu jednostkowej „Strategii Sfinks Polska S.A. na lata 2015 – 2020”. Powodem jest rosnący wpływ zmian w otoczeniu prawno-gospodarczym.

 

Strategia na lata 2015 – 2020 została opublikowana w grudniu 2014 roku. Zgodnie z nią jednostkowy zysk netto spółki miał wzrosnąć do 30,2 mln zł w 2020 roku. Więcej na temat strategii pisaliśmy w tym miejscu. Następnie została ona dwukrotnie zaktualizowana. Najpierw w lutym 2015 roku, jednak zmiana dotyczyła głównie przesunięcia efektu wyceny znaku towarowego Chłopskie Jadło oraz rozpoznania aktywa z tytułu odroczonego podatku z 2015 na 2014 rok. Kolejna aktualizacja strategii miała miejsce w listopadzie 2015 roku, w którym zmieniły się prognozy finansowe. Spółka zwiększyła prognozowane przychody w 2020 roku do 367,6 mln zł, zmniejszając przy tym oczekiwany jednostkowy zysk netto do 24,9 mln zł. Dodano również prognozę wyniku EBITDA, który od 2015 roku miał się zwiększyć z 20,1 mln zł do 54,2 mln zł w 2020 roku. Więcej na temat aktualizacji strategii pisaliśmy w tym miejscu.

 

Zarząd Sfinksa podjął decyzję o opracowaniu założeń do strategii Grupy Kapitałowej Sfinks Polska, która ma pozwolić w sposób bardziej efektywny budować wartość Grupy. Ma ona zostać opublikowana w I kw. 2017 roku. Nowe założenia uwzględniają między innymi:

  • dywersyfikację oferty poprzez rozwój sieci restauracji oferujących szersze spektrum kuchni świata pozwalające na maksymalizowanie ROI oraz EBITDA z zainwestowanego kapitału,
  • dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego poprzez rozwój mniej kapitałochłonnych konceptów, 
  • wykorzystanie wysokiej podaży lokali oraz niskiego kosztu pieniądza, 
  • rozwój spółek zależnych bez istotnego dokapitalizowania spółki Sfinks Polska S.A.

 

Podczas dzisiejszej sesji, to jest 21 listopada 2016 roku, kurs akcji Sfinksa zmaga się z istotnym wsparciem na poziomie 2,55 zł. W scenariuszu skutecznej obrony tego poziomu, następnym celem byków będzie poziom 3 zł, na którym zatrzymał się impuls wzrostowy po przebiciu linii trendu spadkowego. 

 

Sfinks Polska - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Sfinks Polska S.A.

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Sfinks Polska odwołuje strategię na lata 2015 - 2020
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie