Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sprzedaliśmy akcje Medicalgorithmics z zyskiem 21%

© grapestock - Fotolia.com

W ubiegłym tygodniu, a dokładnie 8 listopada 2016 roku, zrealizowało się nasze zlecenie sprzedaży akcji Medicalgorithmics po cenie 300 zł. Dzięki temu zrealizowaliśmy zysk na tej inwestycji w wysokości 21,6%.

 

Zakupu tych akcji dokonaliśmy 1 grudnia 2015 roku, a było to konsekwencją decyzji internautów, którzy w ówczesnej sondzie wybrali właśnie Medicalgorithmics. Kurs przy transakcji kupna wyniósł 246,8 zł. Zlecenie sprzedaży z kursem 300 zł było realizacją założonego w propozycji inwestycyjnej poziomu take profit. Wyjątkowo w przypadku tej inwestycji postanowiliśmy wydłużyć okres trzymania akcji w segmencie głosowanym (standardowo to 4 miesiące). Od momentu zakupu akcje spółki reagowały zarówno dużymi spadkami jak i wzrostami w zależności od kolejnych decyzji sądów amerykańskich. Rozpatrywały one bowiem kilka spraw dotyczących interesów spółki na tamtejszym rynku. Ostatecznie nasza inwestycja zakończyła się z zyskiem.

 

Medicalgorithmics - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Była to szósta inwestycja w segmencie głosowanym z zyskiem. Niestety bilans tej części portfela wciąż pozostaje ujemny, gdyż stratnych pozycji było dziewięć. Aktualnie w tym segmencie posiadamy akcje Mex Polska i Ursusa. 

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


ABC Data

Wyniki spółki za III kw. 2016 r. przyjęliśmy z lekkim optymizmem. W szczegółach opisywaliśmy je w tym miejscu. Część z Was może być zaskoczona dlaczego, skoro spółka wykazała 42% spadek zysku netto do 2,9 mln zł. Według nas wyniki te były już dużo wcześniej dyskontowane przez rynek, co widać po dużych spadkach akcji. Analizując wyniki dwóch

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

CD Projekt nie rozpieszcza inwestorów w ostatnich dniach. Najpierw mocna przecena po doniesieniach o problemach z Cyberpunkiem 2077, a teraz wyniki finansowe słabsze od oczekiwań.

Zobacz więcej

Sprzedaliśmy akcje Medicalgorithmics z zyskiem 21%