Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sprzedaliśmy akcje Medicalgorithmics z zyskiem 21%

© grapestock - Fotolia.com

W ubiegłym tygodniu, a dokładnie 8 listopada 2016 roku, zrealizowało się nasze zlecenie sprzedaży akcji Medicalgorithmics po cenie 300 zł. Dzięki temu zrealizowaliśmy zysk na tej inwestycji w wysokości 21,6%.

 

Zakupu tych akcji dokonaliśmy 1 grudnia 2015 roku, a było to konsekwencją decyzji internautów, którzy w ówczesnej sondzie wybrali właśnie Medicalgorithmics. Kurs przy transakcji kupna wyniósł 246,8 zł. Zlecenie sprzedaży z kursem 300 zł było realizacją założonego w propozycji inwestycyjnej poziomu take profit. Wyjątkowo w przypadku tej inwestycji postanowiliśmy wydłużyć okres trzymania akcji w segmencie głosowanym (standardowo to 4 miesiące). Od momentu zakupu akcje spółki reagowały zarówno dużymi spadkami jak i wzrostami w zależności od kolejnych decyzji sądów amerykańskich. Rozpatrywały one bowiem kilka spraw dotyczących interesów spółki na tamtejszym rynku. Ostatecznie nasza inwestycja zakończyła się z zyskiem.

 

Medicalgorithmics - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Była to szósta inwestycja w segmencie głosowanym z zyskiem. Niestety bilans tej części portfela wciąż pozostaje ujemny, gdyż stratnych pozycji było dziewięć. Aktualnie w tym segmencie posiadamy akcje Mex Polska i Ursusa. 

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


ABC Data

Wyniki spółki za III kw. 2016 r. przyjęliśmy z lekkim optymizmem. W szczegółach opisywaliśmy je w tym miejscu. Część z Was może być zaskoczona dlaczego, skoro spółka wykazała 42% spadek zysku netto do 2,9 mln zł. Według nas wyniki te były już dużo wcześniej dyskontowane przez rynek, co widać po dużych spadkach akcji. Analizując wyniki dwóch

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Sprzedaliśmy akcje Medicalgorithmics z zyskiem 21%