Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

K2 Internet szacuje stratę netto na 1,3 mln zł po trzech kwartałach, kurs tąpnął

© Sergey Nivens - Fotolia.com

K2 Internet opublikował wczoraj po sesji, to jest 7 listopada 2016 roku, raport ze wstępnymi wynikami po trzech kwartałach bieżącego roku. Spółka spodziewa się straty już na poziomie działalności operacyjnej. W związku z pogorszeniem wyników zapowiedziała restrukturyzację.

 

Wybrane pozycje wynikowe (mln zł)

I-III kw. 2016 roku szacunki

I-III kw. 2015 roku

2015 rok

Przychody ze sprzedaży

63,6

61,8

87,6

Wynik EBITDA

2,1

3,3

6,2

Wynik operacyjny

-1,4

0,1

2

Wynik netto

-1,3

0,1

1,6

Źródło: K2 Internet S.A.

 

Szacunkowe przychody osiągnięte przez K2 Internet w okresie od I do III kw. 2016 roku wyniosły 63,6 mln zł i były większe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Na kolejnych przedstawionych pozycjach spółka odnotowała słabsze wyniki. Szacunkowy zysk EBITDA to 2,1 mln zł, a kolejne pozycje wynikowe to straty – 1,4 mln zł na poziomie operacyjnym i 1,3 mln zł na poziomie wyniku netto. Spółka tłumaczy w raporcie bieżącym, że: „głównymi powodami pogorszenia wyników działalności i ich perspektyw w czwartym kwartale b.r. jest ograniczenie zamówień ze strony większości obsługiwanych spółek Skarbu Państwa w Segmencie Agencyjnym, wolniejszy od przewidywanego rozwój biznesu w Segmencie Mediowym oraz niespodziewane negatywne zmiany w planowanych już realizacjach projektów w czwartym kwartale b.r.”.

 

K2 Internet poinformował również o spodziewanych wynikach za cały 2016 roku, które zgodnie z przewidywaniami mają być znacząco niższe niż w 2015 roku. Jednak na poziomie działalności operacyjnej- spółka szacuje osiągnięcie dodatniego wyniku. „W związku z pogorszeniem wyników, Zarząd podjął szereg działań restrukturyzacyjnych mających na celu zmniejszenia bazy kosztów stałych w kolejnych kwartałach i poprawę wyników w roku 2017” – napisano w raporcie.

 

Grupa Kapitałowa K2 Internet jest grupą spółek zajmujących się tworzeniem rozwiązań dla handlu elektronicznego, serwisów internetowych na stronach www, reklamą internetową, usługami IT oraz świadczeniem usług w chmurze obliczeniowej. Grupa K2 od 18 lat konsekwentnie buduje pozycję partnera największych polskich oraz zagranicznych organizacji we wszystkich aspektach ich obecności online.

 

Po informacji o szacunkowych wynikach kurs akcji otworzył się 5,2% luką spadkową, a w czasie porannej sesji przecena sięgnęła nawet 14,6%. Kurs przełamał wsparcie w okolicach 10,90 zł, zatrzymując się na linii trendu wzrostowego. Przełamanie poziomu 10 zł będzie sygnałem klasycznej analizy technicznej na kontynuację przeceny.

 

K2 Internet - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: K2 Internet S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

K2 Internet szacuje stratę netto na 1,3 mln zł po trzech kwartałach, kurs tąpnął
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie