Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Po wynikach kupiliśmy akcje Getin Holding do segmentu własnych inwestycji

© Wrangler - Fotolia.pl

W dniu 7 listopada 2016 roku kupiliśmy 1900 akcji Getin Holding po kursie 1,07 zł. Inwestycję tę zaliczamy do segmentu własnych inwestycji. Akcje te trafiają w miejsce sprzedanych wcześniej z 30% zyskiem akcji Asbisu.

 

 

W ramach tej części portfela jest to czwarta spółka obok PMPG, Briju i Bogdanki. Na wszystkich tych trzech pozycjach mamy obecnie spore zyski. Dlaczego postawiliśmy tym razem na walory Getin Holdingu, który obejmuje przede wszystkim Grupę Idea Bank? Jak zawsze wskazujemy kluczowe dla nas argumenty:

 

  • Zdecydowana poprawa wyników finansowych w III kw. 2016 roku szczególnie na działalności podstawowej. Zysk operacyjny w tym okresie wzrósł o 155%  i wyniósł 95,1 mln zł wobec 37,2 mln zł rok wcześniej. Zysk netto, który był mniejszy w ujęciu rok do roku, był pochodną dużego, dodatniego rozpoznania podatku dochodowego. Dlatego nie sugerowaliśmy się tą pozycją. Spodobały nam się też wzrosty na poziomie przychodów. Przychody z tytułu odsetek skoczyły do 395,6 mln zł z 352,3 mln zł, a przychody z tytułu prowizji i opłat spadły do 155,8 mln zł z 178,4 mln zł. Na pierwsze odczucie spadek tego drugiego rodzaju przychodów może martwić, ale w prezentacji spółka wskazała, że jest to efekt wprowadzenia konserwatywnego modelu rozpoznawania przychodów z tej pozycji. Dlatego w naszej opinii dane tej wielkości z rokiem poprzednim nie są w 100% porównywalne. Więcej o wynikach finansowych za III kw. pisaliśmy w tym miejscu.

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


  • Patrząc na wiele najważniejszych wskaźników spółki widać wzrosty, które traktujemy jako rozwój. Rosną m.in. saldo kredytów i leasingu oraz depozytów, kapitał własny, przychody operacyjne netto, rentowność podstawowej działalności i co nie mniej ważne koszty utrzymywane są na zbliżonych poziomach jak rok wcześniej. 
  • Akcje Getin Holdingu spadły od początku 2014 roku z 4,5 zł do nawet 80 groszy. Oprócz spadku zaufania do

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Po wynikach kupiliśmy akcje Getin Holding do segmentu własnych inwestycji