Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zarobiliśmy 30% w miesiąc na Asbisie!

© grapestock - Fotolia.com

W dniu wczorajszym dokonaliśmy transakcji sprzedaży 700 akcji Asbisu po kursie 2,97 zł. Dzięki temu zanotowaliśmy kolejną, bardzo zyskowną inwestycję w ramach segmentu własnego, który nadal pozostaje jedynym, ale za to bardzo zyskownym segmentem Portfela SII.

 

Udziały Asbisu nabyliśmy dokładnie 21 września po cenie 2,28 zł za sztukę. Wśród głównych argumentów, które skłoniły nas do tej inwestycji, wskazaliśmy m.in. poprawę kwartalnych wyników finansowych, zakończenie bardzo dużej restrukturyzacji kosztowej, poprawiającą się kondycję płynnościową oraz „grę” pod dobre wyniki III i szczególnie IV kwartału tego roku. Mimo, że sprzedaliśmy akcje spółki, to nie znaczy, że te argumenty się zdezaktualizowały. Wręcz przeciwnie – wzrosty akcji utwierdziły nas w przekonaniu, że rynek dostrzegł potencjał spółki. W przypadku realizacji prognozy finansowej firmy, w tym roku, ma ona zarobić na czysto 4-5 mln usd. Przy takim wyniku zysk netto na akcję wyniesie około 30 grosze, a wówczas wycena akcji na poziomie niecałych 3 zł nadal wygląda interesująco. Dodatkowo coraz większymi krokami zbliża się kolejny rok i inwestorzy mogą już zacząć dyskontować potencjalną, nową prognozę wyników. W 2017 roku można spodziewać się już, że efekty restrukturyzacji kosztowej widoczne będą w całym okresie. Dla Asbisu nadal najważniejszymi rynkami są kraje byłego ZSRR, dlatego sytuacja polityczna (szczególnie zamierzenia militarne Rosji) jest zarówno szansą jak i największym czynnikiem ryzyka.

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Zarobiliśmy 30% w miesiąc na Asbisie!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie