Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zarobiliśmy 30% w miesiąc na Asbisie!

© grapestock - Fotolia.com

W dniu wczorajszym dokonaliśmy transakcji sprzedaży 700 akcji Asbisu po kursie 2,97 zł. Dzięki temu zanotowaliśmy kolejną, bardzo zyskowną inwestycję w ramach segmentu własnego, który nadal pozostaje jedynym, ale za to bardzo zyskownym segmentem Portfela SII.

 

Udziały Asbisu nabyliśmy dokładnie 21 września po cenie 2,28 zł za sztukę. Wśród głównych argumentów, które skłoniły nas do tej inwestycji, wskazaliśmy m.in. poprawę kwartalnych wyników finansowych, zakończenie bardzo dużej restrukturyzacji kosztowej, poprawiającą się kondycję płynnościową oraz „grę” pod dobre wyniki III i szczególnie IV kwartału tego roku. Mimo, że sprzedaliśmy akcje spółki, to nie znaczy, że te argumenty się zdezaktualizowały. Wręcz przeciwnie – wzrosty akcji utwierdziły nas w przekonaniu, że rynek dostrzegł potencjał spółki. W przypadku realizacji prognozy finansowej firmy, w tym roku, ma ona zarobić na czysto 4-5 mln usd. Przy takim wyniku zysk netto na akcję wyniesie około 30 grosze, a wówczas wycena akcji na poziomie niecałych 3 zł nadal wygląda interesująco. Dodatkowo coraz większymi krokami zbliża się kolejny rok i inwestorzy mogą już zacząć dyskontować potencjalną, nową prognozę wyników. W 2017 roku można spodziewać się już, że efekty restrukturyzacji kosztowej widoczne będą w całym okresie. Dla Asbisu nadal najważniejszymi rynkami są kraje byłego ZSRR, dlatego sytuacja polityczna (szczególnie zamierzenia militarne Rosji) jest zarówno szansą jak i największym czynnikiem ryzyka.

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

Spółka pochwaliła się poprawą wyników finansowych w III kw. 2017 roku. Na poziomie zysku EBITDA wszystkie segmenty działalności wykazały dodatnią kontrybucję.

Zobacz więcej

Zarobiliśmy 30% w miesiąc na Asbisie!