Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Szał zakupowy na akcje Petrolinvestu. Od dziś ponownie są w obrocie

© Ded Pixto – fotolia.pl

Petrolinvest poinformował akcjonariuszy o zakończeniu operacji scalania akcji w skutek czego ich liczba zmalała z 241,9 mln do nieco ponad 15,1 mln. Dzięki zakończeniu procedury spółka powraca do obrotu na polskiej giełdzie.


Zarząd Petrolinvest podał do informacji, że w dniu 25 października 2016 roku nastąpiło scalenie około 241,9 mln akcji Spółki, zgodnie z przyjętym uchwałą Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 23 września 2015 roku parytetem wymiany 16:1. Po przeprowadzeniu operacji wymiany w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych w obrocie jest około 15,1 mln akcji Spółki o wartości nominalnej 160 złotych każda.

W związku z zakończeniem procedury scalenia akcji, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie w dniu 25 października 2016 roku wydała Komunikat, w którym poinformowała, że dzień później nastąpi wznowienie obrotu na Głównym Rynku GPW akcjami Spółki. Jednocześnie akcje Spółki przestają być kwalifikowane do listy alertów oraz będą notowane w systemie notowań ciągłych.


Przypominamy, że sprawa scalenia akcji ciągnęła się od ponad roku. Spadki wartości spółki poniżej 50 groszy, liczne problemy finansowe i niedotrzymywanie przez spółkę obowiązków informacyjnych spowodowały, że trafiała ona wielokrotnie na listę giełdowych alertów, a w pewnym momencie groziło jej nawet całkowite usunięcie z giełdy.

 

Na skutek trwającej od wielu lat przeceny walory spółki spadły z 745 zł w 2007 roku do nawet 12 groszy w roku obecnym. Po scaleniu akcji w stosunku 16 do 1 dzisiejszy handel jeszcze się nie rozpoczął ze względu na bardzo duży popyt na akcję. Teoretyczny kurs otwarcia jest o prawie 67% powyżej ceny z ostatniego dnia notowań.

 

Petrolinvest - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Petrolinvest S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Szał zakupowy na akcje Petrolinvestu. Od dziś ponownie są w obrocie