Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowe głosowanie na spółkę do Portfela SII rozpoczęte!

© Tino Neitz - Fotolia.com

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami inwestycyjnymi, które poddajemy pod głosowanie w najnowszej sondzie na listopad. Akcje wybranej przez Was spółki trafią do Portfela SII. Przypominamy, że horyzont inwestycyjny to 4 miesiące.  

CCC

CCC utrzymuje szybkie tempu rozwoju. Do tego nie ma nikt zastrzeżeń. Pytanie, jak wykorzystywać to do zarabiania na wzroście akcji spółki? Jako propozycję podajemy zagranie pod scenariusz wybicia kursu na nowe szczyty. Jak do tej pory mamy do czynienia „tylko” z naruszeniem historycznych maksimów. Jeśli dojdzie do potwierdzenia wybicia, wygeneruje się sygnał kupna z punktu widzenia analizy technicznej. Zagranie to będzie miało dość niewielki take profit – ok. 10%.

 

Zakup akcji w przedziale 193 zł – 200 zł. Stop loss 185 zł. Take profit 220 zł.

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Trakcja

Trakcja i Torpol od dawna są typowane do zbierania śmietanki w postaci zysków z inwestycji infrastrukturalnych, które nie mogą ruszyć pełną parą od wielu kwartałów. Może tym razem się uda? Technicznie wykres Trakcji jest w ciekawym miejscu. Ta propozycja jest czysto techniczna.

 

Zakup akcji w przedziale 12,40 zł – 13,00 zł. Stop loss 11,30 zł. Take profit 14,30 zł.

 

Trakcja - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


PZU

Siła trendu spadkowego na PZU jest duża. Ostatnie komunikaty dotyczące nowej polityki kapitałowej i dywidendowej nie potrafiły wybić kursu akcji ubezpieczyciela ponad główną linię trendu i tylko na chwilę poprawiły obraz wykresu. Po dwóch dniach mocnych zwyżek (4-5 października), podaż ponownie doszła do głosu i zniwelowała całe mini wzrosty. Proponujemy zatem skorzystanie z silnej pozycji niedźwiedzi i zajęcie krótkiej pozycji na kontraktach terminowych (zarabianie na spadkach akcji) z szybkim take profitem – nie grając pod przełamanie ostatnich minimów. Nie do końca wierzymy też, że PZU nie będzie podlegać pod proces podwyższania wartości nominalnej akcji, a to będzie lub jest kolejną pożywką dla podaży.

 

Zajęcie pozycji krótkiej po kursie 25,5-26,5zł. Stop loss 27,5 zł. Take profit 24,6 zł.

 

PZU - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Indykpol

Indykpol w latach 2014-2015 zaliczył duży wzrost wartości. Kurs akcji wzrósł z ok. 30 do 100 zł. Wzrosty były poparte również pozytywną dynamiką wyników finansowych. W ciągu ostatniego roku trwa korekta spadkowa, która sprowadziła kurs do poziomów około 65 zł. W tym czasie pogorszyły się też zyski. Drugi kwartał tego roku przyniósł już jednak niezłą odbudowę zysku operacyjnego. Spółka dużo inwestuje (plany na 200 mln zł), w skutek czego zamierza w 2021 roku osiągać 2,5 mld zł sprzedaży na tle 1,2 mld zł w 2015 roku. Zarząd ma w planach wzmocnić pozycję sprzedażową na rynku krajowym jak i zagranicznym. Na tle zatrzymania spadków akcji, sytuacji technicznej, ciekawie wyglądających wskaźników oraz obiecujących wyników w II kw. br. proponujemy zakup walorów Indykpolu.


Obecne wskaźniki rynkowe dla spółki to: C/Z = 10,4, C/WK = 1

 

Zakup akcji w przedziale 62,00 zł – 66,50 zł. Stop loss 60,00 zł. Take profit 73,00 zł.

 

Indykpol - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Ursus

Tej spółce przyglądamy się od dawna. Rozpoznawalna marka i przede wszystkim jej siła w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Afryki stwarza możliwości pozyskiwania kolejnych, dużych kontraktów na sprzedaż ciągników. Ostatnie kwartały to czas, kiedy zarząd bardzo dużo inwestował w majątek trwały – m.in. nowe rodzaje ciągników, unowocześnianie swoich zakładów oraz przygotowanie nowego autobusu elektrycznego. Ursus wygrał już dwa przetargi dla Torunia i Warszawy, ale zarząd ma dużo większe plany. Na inwestycjach cierpiała zyskowność. Obecnie płynność spółki jest zachowana, a nasza propozycja zakupu akcji Ursusa wiąże się po pierwsze ze wzrostem sprzedaży ciągników (długo oczekiwane uruchomienie dotacji dla rolników), potencjalnym wygraniem kolejnych przetargów na autobusy elektryczne oraz potencjalnym sygnałem kupna na wykresie zgodnie z analizą techniczną.

 

Zakup akcji w przedziale 2,30 zł – 2,45 zł. Stop loss 2,00 zł. Take profit 2,85 zł.

 

Ursus - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

Zarząd Getback zwrócił się do akcjonariuszy z wnioskiem o podwyższenie kapitału spółki w dwóch transzach.

Zobacz więcej

Nowe głosowanie na spółkę do Portfela SII rozpoczęte!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie