Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Spółka Asseco Poland wzywa do sprzedaży akcji Asseco CE

© monsitj – fotolia.pl

W poniedziałek po zakończeniu giełdowej sesji spółka Asseco Poland ogłosiła wezwanie na akcje Asseco Central Europe. Zamiarem wzywającego jest wycofanie walorów Asseco Central Europe z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. We wtorek od rana kurs słowackiej spółki mocno spada.

 

Asseco Poland to największy akcjonariusz słowackiej firmy Asseco Central Europe, dysponujący na jej walnym zgromadzeniu 93,51 proc. głosów. Poprzez ogłoszone wezwanie Asseco Poland zamierza skupić wszystkie pozostałe akcje spółki Asseco Central Europe, tym samym stając się jej jedynym właścicielem. Jak poinformowano w komunikacie, wzywający planuje jednocześnie wycofać akcje Asseco Central Europe z obrotu giełdowego i znieść ich dematerializację (przywrócić im formę dokumentu). 

 

Ogłoszenie wezwania na akcje Asseco Central Europe jest konsekwentnym krokiem w ramach działań, upraszczających strukturę Grupy Asseco. Objęcie 100 proc. udziałów w ACE umożliwi nam bowiem realizację planu, jakim jest wycofanie tej spółki z giełdy, a w konsekwencji – przyspieszenie podejmowania decyzji, dotyczących dalszego rozwoju ACE oraz ograniczenie kosztów związanych z obowiązkami informacyjnymi spółek publicznych – poinformował Marek Panek, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

 

Zgodnie z opublikowanym harmonogramem zapisy na sprzedaż akcji Asseco Central Europe będą przyjmowane od 15 listopada 2016 roku i potrwają do 14 grudnia 2016 roku. Okres zapisów może jednak zostać (jednorazowo lub kilkukrotnie) wydłużony zgodnie z przepisami prawa, w szczególności w przypadku zaistnienia uzasadnionych okoliczności wskazujących na możliwość niezrealizowania celu wezwania w pierwotnym okresie przyjmowania zapisów.


Cena zaproponowana w wezwaniu to 23,5 zł, podczas gdy poniedziałkowe notowania akcji Asseco Central Europe zamknęły się na poziomie 26 zł. We wtorek od rana kurs słowackiej spółki mocno spada, około godz. 11 tracąc na wartości blisko 10 proc.

 

Asseco Central Europe – wykres kursu akcji
Źródło: Stooq.pl.

 

Wtorkowe zachowanie kursu Asseco Central Europe nie powinno dziwić. Odpowiedź na ogłoszone wezwanie lub sprzedaż akcji na rynku giełdowym może być dla posiadaczy akcji słowackiej spółki w praktyce ostatnią szansą na wyjście z tej inwestycji. Tym samym cena akcji na warszawskim parkiecie dostosowała się do ceny zaproponowanej w wezwaniu, tj. 23,5 zł.

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Spółka Asseco Poland wzywa do sprzedaży akcji Asseco CE
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie