Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PKO BP rozpoznał dodatkowe 100 mln zł przychodów ze sprzedaży majątku

© kalafoto - Fotolia.com

W komunikatach bieżących opublikowanych 17-18 października 2016 roku Bank PKO BP poinformował o rozpoznaniu kwoty 100 mln zł ze sprzedaży majątku spółki zależnej oraz o nowym zaleceniu KNF dotyczącym funduszy własnych.

Bank PKO BP poinformował, że w związku z realizacją w trakcie III kw. 2016 roku dwóch transakcji sprzedaży składników majątku spółki zależnej Banku Qualia Development Sp. z o.o. rozpoznał dodatkowe 100 mln zł w linii „Pozostałe przychody i koszty operacyjne netto”.

PKO BP podało też informację o nowym zaleceniu Komisji Nadzory finansowego dotyczącej banku. KNF zaleciła utrzymywanie przez bank funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych, na poziomie jednostkowym w wysokości 0,83 p.p., ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, który powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier1 (co odpowiada wymogowi kapitałowemu na poziomie 0,62 p.p. ponad wartość współczynnika kapitału Tier 1) oraz co najmniej w 56% z kapitału podstawowego Tier 1 (co odpowiada wymogowi kapitałowemu na poziomie 0,46 p.p. ponad wartość współczynnika kapitału podstawowego Tier 1).

Dotychczas Bank utrzymywał fundusze własne na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych, na poziomie 0,76 p.p., który składa się co najmniej w 75% z kapitału Tier I (co odpowiada 0,57 p.p.). Przypominamy też, że w poniedziałek 10 października bank został zakwalifikowany przez KNF do instytucji o znaczeniu systemowym.

W wywiadzie dla PAP prezes PKO BP Rafał Kozłowski wyjawił, że PKO Bank Hipoteczny zamierza przynajmniej raz w roku wychodzić na eurorynek z emisją listów zastawnych w walucie obcej. PKO BH wyemitował listy zastawne o wartości 500 mln euro, popyt wyniósł około 1,5 mld euro. W procesie budowy księgi popytu deklaracje nabycia złożyło około 90 inwestorów.

Wykres notowań PKO BP pokazuje, że kurs zakończył trwającą od prawie dwóch lat przecenę i od początku 2016 roku porusza się w kanale bocznym ograniczonym poziomami 22,4 zł oraz 27,8 zł. Było kilka prób sforsowania oporu 27,8 zł, jednak wszystkie do tej pory okazały się nieskuteczne.

 

PKO BP - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: PKO BP S.A., PAP

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

PKO BP rozpoznał dodatkowe 100 mln zł przychodów ze sprzedaży majątku
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie