Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PKO BP rozpoznał dodatkowe 100 mln zł przychodów ze sprzedaży majątku

© kalafoto - Fotolia.com

W komunikatach bieżących opublikowanych 17-18 października 2016 roku Bank PKO BP poinformował o rozpoznaniu kwoty 100 mln zł ze sprzedaży majątku spółki zależnej oraz o nowym zaleceniu KNF dotyczącym funduszy własnych.

Bank PKO BP poinformował, że w związku z realizacją w trakcie III kw. 2016 roku dwóch transakcji sprzedaży składników majątku spółki zależnej Banku Qualia Development Sp. z o.o. rozpoznał dodatkowe 100 mln zł w linii „Pozostałe przychody i koszty operacyjne netto”.

PKO BP podało też informację o nowym zaleceniu Komisji Nadzory finansowego dotyczącej banku. KNF zaleciła utrzymywanie przez bank funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych, na poziomie jednostkowym w wysokości 0,83 p.p., ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, który powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier1 (co odpowiada wymogowi kapitałowemu na poziomie 0,62 p.p. ponad wartość współczynnika kapitału Tier 1) oraz co najmniej w 56% z kapitału podstawowego Tier 1 (co odpowiada wymogowi kapitałowemu na poziomie 0,46 p.p. ponad wartość współczynnika kapitału podstawowego Tier 1).

Dotychczas Bank utrzymywał fundusze własne na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych, na poziomie 0,76 p.p., który składa się co najmniej w 75% z kapitału Tier I (co odpowiada 0,57 p.p.). Przypominamy też, że w poniedziałek 10 października bank został zakwalifikowany przez KNF do instytucji o znaczeniu systemowym.

W wywiadzie dla PAP prezes PKO BP Rafał Kozłowski wyjawił, że PKO Bank Hipoteczny zamierza przynajmniej raz w roku wychodzić na eurorynek z emisją listów zastawnych w walucie obcej. PKO BH wyemitował listy zastawne o wartości 500 mln euro, popyt wyniósł około 1,5 mld euro. W procesie budowy księgi popytu deklaracje nabycia złożyło około 90 inwestorów.

Wykres notowań PKO BP pokazuje, że kurs zakończył trwającą od prawie dwóch lat przecenę i od początku 2016 roku porusza się w kanale bocznym ograniczonym poziomami 22,4 zł oraz 27,8 zł. Było kilka prób sforsowania oporu 27,8 zł, jednak wszystkie do tej pory okazały się nieskuteczne.

 

PKO BP - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: PKO BP S.A., PAP

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

PKO BP rozpoznał dodatkowe 100 mln zł przychodów ze sprzedaży majątku