Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

6 spółek w pobliżu ważnego poziomu wsparcia lub oporu

© fotogestoeber - Fotolia.pl

Prezentujemy spółki, które testowały swoje poziomy oporu i wsparcia ze skutkiem pozytywnym lub negatywnym.

Bioton

Na wykresie tygodniowym Biotonu można zauważyć zejście kursu poniżej poziomu 10 zł. Następnie nastąpiła konsolidacja i próba powrotu powyżej linię oporu zakończona jednak niepowodzeniem. Utrzymanie się ceny powyżej 8 zł sugeruje, że może dojść do kolejnego ataku na poziom 10 zł.

 

Bioton - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Bytom

Wykres Bytomia pokazuje, że po znacznych wzrostach w II połowie 2014 roku i I połowie 2015 roku nastąpiła konsolidacja i kurs zaczął poruszać się bokiem. Cena oparła się na poziomie 2,45 zł i obecnie wsparcie to jest testowane. Skuteczne przebicie może oznaczać zwiększenie siły podaży i co za tym idzie dalsze spadki.

 

Bytom - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Emperia

Wykres tygodniowy Emperii pokazuje, że testowanie ważnego oporu w okolicach 71 zł zakończyło się niepowodzeniem i kurs odbił się nurkując do około 66 zł. Opór ten był wielokrotnie testowany przez kurs w ciągu ostatnich trzech lat, jednak nie udało się ani razu skutecznie go przekroczyć na dłuższy okres. Ewentualne sforsowanie linii przez cenę będzie więc mocnym sygnałem wzrostowym.

 

Emperia - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Eurocash

Analizując walory Eurocashu można zauważyć, że notowania spółki przebiły ważny poziom wsparcia. Został on przekroczony w sierpniu przy cenie 44,5 zł po tym jak kurs mocno zanurkował w dół. Po tym wydarzeniu nastąpiła konsolidacja i kolejny skok w dół. Obecnie cena wspiera się na psychologicznej barierze 40 zł. Przekroczenie jej będzie sygnałem dalszego natarcia niedźwiedzi.

 

Eurocash - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

JW Construction

Analiza techniczna pokazuje, że we wrześniu tego roku nastąpił nieudany atak notowań JWC na psychologiczną granicę 5 zł. Od czerwca 2016 można zauważyć wzrost popytu na akcje JW Construction co skutkowało przekroczeniem pierwszego oporu w okolicach 4,5 zł. Popyt był jednak niewystarczający, by sforsować kolejny poziom i testowanie zakończyło się niepowodzeniem. Cena odbiła się w dół, znajdując wsparcie na poziomie 4,5 zł. Jeżeli kurs nie spadnie poniżej tej granicy istnieje szansa na ponowne wybicie i testowanie poziomu 5 zł.

 

JWC - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Wawel

W ciekawym miejscu znajduje się kurs akcji Wawel. Od maja tego roku kurs akcji porusza się w kanale spadkowym i we wrześniu przekroczył istotne wsparcie na poziomie 887 zł. Jeżeli cena w najbliższym czasie powróci ponad granicę wsparcia zaobserwujemy wybicie ceny górą z kanału, w którym znajduje się obecnie. Warto zwrócić uwagę na ogromny wolumen, który pojawił się w drugiej połowie sierpnia bieżąceg roku.

 

Wawel - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

6 spółek w pobliżu ważnego poziomu wsparcia lub oporu