Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Makarony Polskie otrzymają dofinansowanie na kwotę 9,1 mln zł na nowy projekt

© Maresol - Fotolia.com

W raporcie bieżącym Makarony Polskie poinformowały, że wniosek o dofinansowanie projektu inwestycyjnego spółki w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 został pozytywnie rozpatrzony przez Departament Innowacji.

Projekt zakłada Utworzenie Centrum Badawczo Rozwojowego Przemysłu Makaronowego, które będzie działać przy spółce. W ramach projektu Emitent planuje zakup środków trwałych i robót budowlanych. W Centrum będą prowadzone prace B+R nad innowacyjnymi produktami o cechach prozdrowotnych, które wdrożone zostaną w działalność gospodarczą spółki oraz nad zagadnieniami istotnymi dla całej branży makaronowej.

W dniu 11 października 2016 roku spółka powzięła informację o opublikowaniu przez Departament Innowacji w Ministerstwie Rozwoju listy projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu 2.1/1/2016 do Działania 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, na której uwzględniony został projekt Emitenta. Całkowity koszt projektu wynosi ok. 18,6 mln zł z czego dofinansowanie pokryje około 9,1 mln zł. Planowany okres realizacji projektu to styczeń 2017 - czerwiec 2019.

Po opublikowaniu informacji o dofinansowaniu notowania Makaronów Polskich wzrosły o prawie 5,7% na początku sesji do godziny 11:00. Spółka znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, jednak dynamika wzrostów nieco zwolniła w 2015 roku. Ważnym poziomem oporu jest cena 6,63 zł, której przekroczenie będzie stanowić sygnał wzrostowy. O spadkach na walorach spółki może zaś poinformować zejście ceny poniżej wsparcia wyznaczonego na poziomie 5,90 zł.

 

Makarony Polskie - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Makarony Polskie SA

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Makarony Polskie otrzymają dofinansowanie na kwotę 9,1 mln zł na nowy projekt