Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

3 spółki ponad istotnym wsparciem

© grapestock - Fotolia.com

Po przebiciu ważnego poziomu cenowego następuje klasyczna wymiana oporu we wsparcie (i odwrotnie). Prezentujemy trzy spółki, których kurs akcji znajduje się powyżej takiego poziomu.

Elemental

Na wykresie tygodniowym Elementalu można wyznaczyć dwa ważne poziomy cenowe: 3 zł i 3,5 zł. Patrząc na świece widać, że popyt pokazał się już na tym wyższym poziomie (dużo dolnych cieni), a do poziomu 3 zł spadł tylko na chwilę. Obecnie kurs testuje od góry wsparcie na poziomie 3,50 zł, a na wykresie rysuje się formacja młota (świeca zamknie się w piątek po sesji). Stronę popytową może wspomagać informacja o zakupie pakietu 20 tys. akcji przez prezesa spółki i przewodniczącą rady nadzorczej (łącznie 40 tys. akcji, cena nabycia 3,58 zł), o czym spółka informowała 5 października 2016 roku.

 

Elemental - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Trakcja

Kurs akcji Trakcji (wykres tygodniowy) wybił się powyżej poziomu 11,80 zł już pod koniec 2015 roku. Ostatecznie cena powróciła poniżej tego poziomu, jednak przecena sięgnęła tylko najbliższego, ważnego wsparcia na poziomie 10 zł. Po odbiciu kurs akcji Trakcji ponownie wybił powyżej 11,80 zł, rysując świece z wysokimi, białymi korpusami. Zgodnie z klasyczną analizą techniczną, kolejnym celem popytu powinny być ostatnie szczyty w okolicach 13,50 zł, a w przypadku ich sforsowania poziomy 15 zł.

 

Trakcja - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

LC Corp

Kurs akcji LC Corp (wyres tygodniowy) znajduje się w trendzie wzrostowym od 2009 roku. Obecnie cena testuje od góry poziom 1,90 zł, którego ważność jest dodatkowo wzmocniona przez krótkookresową linię trendu wzrostowego. Jego skuteczna obrona będzie technicznym sygnałem dla byków do ataku na ostatnie szczyty w okolicach 2,15 zł. Następny istotny opór można wyznaczyć dopiero na poziomie 3 zł. Byki może wspierać ostatni raport spółki na temat sprzedaży lokali w okresie I – III kw. 2016 roku, w którym wykazała poprawę wyników.

 

LC Corp - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

3 spółki ponad istotnym wsparciem
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie