Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Grodno chce przejąć firmę Bargo za cenę do 14 mln zł

© spainter_vfx - Fotolia.com

Grodno poinformowało w dniu dzisiejszym przed sesją o zawarciu przedwstępnej umowy kupna 100% udziałów w firmie Bargo. Wartość transakcji określono na maksymalnie 14 mln zł.

 

Cena nabycia udziałów w firmie Bargo składa się z dwóch części - pierwsza to 10 mln zł, a druga jest uzależniona od kilku czynników i według treści komunikatu bieżącego Grodna wyniesie nie więcej niż 4 mln zł. Na jej ostateczną wysokość wpłynie wartość składników majątkowych ustalonych w drodze inwentaryzacji, a ta z kolei zostanie przeprowadzona dopiero po uzyskaniu zgody Prezesa UOKiK. Drugim czynnikiem wpływającym na cenę będą też ewentualne roszczenia Grodna wobec sprzedających wynikających z naruszenia przez sprzedających gwarancji i zapewnień złożonych w zawartej umowie przedwstępnej. Spółka podała jednak, że cena za przejmowane udziały będzie się mieścić w przedziale 12,5 – 14 mln zł.

 

Do zawarcia umowy sprzedaży dojdzie po spełnieniu kilka warunków. Są nimi: pozytywne zakończenie badania due diligence czy uzyskanie zgody Prezesa UOKiK. Trzeci warunek określony w komunikacie jest dość zawiły z definicji, ale konkretny – „wartość majątku spółki, definiowanego jako zapasy magazynowe netto powiększone o bezwarunkowe wierzytelności i pomniejszone o wszelkie zobowiązania Spółki, ustalona w trakcie inwentaryzacji przeprowadzonej w terminie 14 dni od zgody Prezesa UOKiK, i nie wcześniej niż 5 stycznia 2017 roku, będzie nie niższa niż 8,7 mln zł.”

 

Grodno zamierza sfinansować akwizycję po części z kapitału własnego i kapitału obcego. Zarząd oczekuje, że po pełnej integracji dwóch spółek, roczna EBITDA przejmowanego podmiotu powinna wynieść nie mniej niż 2 mln zł. Dla porównania w roku 2015 przychody Bargo wyniosły 48 mln zł, EBITDA 1 mln zł, a zysk netto 0,77 mln zł. W 2014 roku było to odpowiednio 42 mln zł, 0,22 mln zł i 0,21 mln zł. Firma ma 26-letnie doświadczenie i prowadzi komplementarną działalność do Grodna w oparciu o 9 punktów sprzedaży.

 

Akcje Grodna posiadaliśmy w Portfelu SII w 2015 roku. Na tej inwestycji zarobiliśmy 31% w 5 miesięcy – zakupu dokonaliśmy po kursie 4,30 zł, a sprzedaliśmy po 5,66 zł. W linku można przeczytać między innymi argumenty odpowiadające na pytanie dlaczego zdecydowaliśmy się na zakup i późniejsze wyjście z tej inwestycji.

 

W dniu dzisiejszym inwestorzy praktycznie nie reagują na informację o nowej akwizycji Grodna. Od lipca ubiegłego roku wycena jednej akcji konsoliduje się w przedziale 5 zł - 6 zł.

 

Grodno - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: Grodno S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Grodno chce przejąć firmę Bargo za cenę do 14 mln zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie