Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wstępne wyniki sprzedaży Komputronika w II kw. roku obrotowego istotnie wyższe niż przed rokiem

© photocrew - Fotolia.com

Komputronik w najnowszym raporcie bieżącym poinformował o wstępnych wynikach za okres od 1 lipca do 30 września 2016 roku. Zysk handlowy wzrósł o 19,7% rok do roku. Spółka spodziewa się dalszej poprawy wyników w kolejnych okresach.

 

Wstępne dane pochodzą z systemów sprzedaży spółki, z uwzględnieniem prognoz dotyczących otrzymania bonusów, premii posprzedażnych, ale bez uwzględniania funduszy marketingowych od producentów na refinansowanie działań promocyjnych.

 

Szacunkowe przychody ze sprzedaży towarów i usług o wartości około 467,4 mln zł wobec 439,4 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku (wzrost o 6,4%). Uwzględniając fakt, że część sprzedaży pod marką Komputronik Biznes przeniesiono do spółki Komputronik Biznes sp. z o.o., spółki w 100% zależnej od Emitenta, włączając tą sprzedaż dla zachowania porównywalności, wzrost sprzedaży wyniósł 11,8%.

 

Szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług (wraz z zyskiem ze sprzedaży przeniesionej do Komputronik Biznes sp. z o.o.) wyniósł 34,3 mln zł wobec 28,6 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku (wzrost o 19,7%).

 

Komputronik pozytywnie ocenia perspektywy dalszego wzrostu sprzedaży, a w szczególności rozwoju sprzedaży w kanale internetowym oraz sprzedaży detalicznej w sieci sklepów Komputronik. Spółka notuje także bardzo duże wzrosty sprzedaży w kategoriach AGD oraz RTV i produktów sprzedawanych w ramach submarki Komputronik Home.

 

W efekcie rosnącej sprzedaży w segmencie artykułów gospodarstwa domowego, Komputronik uruchomił w sierpniu dodatkowy magazyn obsługujący procesy logistyczne związane z asortymentem AGD, co przełożyło się na możliwość realizacji większej liczby zamówień klientów. Po zakończeniu okresu letniego, nastąpiło również zwiększenie liczby realizowanych projektów dla klientów biznesowych (realizowanych pod marką Komputronik Biznes). Emitent spodziewa się kontynuacji pomyślnego trendu wzrostowego w najbliższych kwartałach, co najprawdopodobniej zaowocuje poprawą wyników finansowych na wszystkich jego poziomach.

 

Po udostępnieniu przez Komputronik wstępnych wyników kurs akcji na początku sesji wystrzelił w górę o około 7,7% przekraczając 7 zł za akcję. We wrześniu tego roku roku doszło do przebicia przez kurs linii trendu spadkowego, co stanowi sygnał wzrostowy. Linia oporu została wyznaczona na poziomie 7,48 zł, na podstawie poprzedniego szczytu. Wsparciem dla ceny jest poziom około 6,3 zł.

 

Komputronik - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Komputronik S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Wstępne wyniki sprzedaży Komputronika w II kw. roku obrotowego istotnie wyższe niż przed rokiem