Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kupiliśmy akcje Briju w segmencie własnych inwestycji

Do Portfela SII zakupiliśmy 80 akcji Briju po kursie 20,11 zł. To obecnie trzecia inwestycja w ramach segmentu inwestycji własnych, który pozostaje nadal jedynym, ale za to bardzo zyskownym segmentem Portfela SII.

 

Po niedawnym zakupie akcji Asbisu teraz weszliśmy do akcjonariatu Briju. Tym samym rozbudowujemy segment inwestycji własnych, który po bardzo zyskownych transakcjach sprzedaży akcji JSW (100% zysku) i Vistuli (41%), pozostawał jedynie z akcjami PMPG (obecnie niezrealizowany zysk około 90%). Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się rozwojowi i notowaniom Briju. Jego akcje poddaliśmy pod głosowanie w sondzie na wrzesień, jednak nie zyskały one dużego poparcia (wygrały akcje The Farm51, które straciły już około 15%). Jak się okazało na Briju od tego czasu można było zarobić około 10%. Zwróciliśmy wówczas uwagę na zbliżającą się publikację raportu finansowego za I półrocze 2016 roku, który wypadł bardzo dobrze według nas. Dlatego zdecydowaliśmy się zakupić akcje Briju, a transakcji dokonaliśmy 3 października 2016 roku.

 

Zlecenie kupna akcji Briju

 

Jakie inne argumenty przekonały nas do kupna akcji Briju? Sprawdźcie:

 

  • To co jest największym atutem spółki według nas (przy obecnej wycenie akcji) to jej wyniki finansowe. Za I półrocze przychody wzrosły o 32% do 351 mln zł, zysk netto o 35% do 13,1 mln zł. Sam II kwartał był dla spółki rekordowy pod względem zarówno przychodów jak i zysków. Trend wzrostowy wyników jest widoczny od wielu kwartałów. Za wzrostem wyników stoją obydwa segmenty – handel surowcami (odpowiada za większą część przychodów) oraz segment własnych salonów jubilerskich (obecnie posiada 35 lokalizacji)
  • W ostatnim bilansie widać niewielki stopień zadłużenia - szczególnie jak na spółkę handlową. Kapitały własne odpowiadają za 61% finansowania majątku.

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


  • Wskaźniki rynkowe przyjmują obecnie interesujące wartości – C/WK 1,56, C/Z 5,6, które wypadają poniżej średniej spółek z branży handlowej.
  • 10 października br. spółka opublikowała dane sprzedażowe za wrzesień. W ujęciu rok do roku przychody wzrosły o 21,8%, a narastająco od początku roku o 37,8%. Odbieramy to jako potwierdzenie rosnącej tendencji wyników, a

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Kupiliśmy akcje Briju w segmencie własnych inwestycji
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie