Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Braster uruchomił produkcję swojego urządzenia

© plufflyman - Fotolia.com

Spółka Braster poinformowała o rozpoczęciu produkcji urządzenia, które ma zrewolucjonizować sposób systematycznego badania piersi. Nazwa urządzenia brzmi tak samo jak nazwa firmy – Braster. Sprzedaż ma rozpocząć się około 19 października 2016 roku.

 

Produkcja Brastera ruszyła 4 października bieżącego roku. Jej uruchomienie poprzedziło między innymi przejście audytu certyfikującego i oceny zgodności TUV NORD Polska. Spółka zgłosiła swój wyrób medyczny do odpowiedniej instytucji - Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Jak napisano w komunikacie bieżącym „po 14 dniach od dokonania zgłoszenia (przy braku zastrzeżeń Urzędu) Spółka będzie mogła wprowadzić wyrób do obrotu na rynku polskim i europejskim oraz rozpocząć procedurę zgłoszeniową w krajach Unii Europejskiej, w których jest to wymagane”.

 

Serce urządzenia, czyli matryce ciekłokrystaliczne są produkowane w fabryce spółki znajdującej się w Szeligach pod Warszawą. Obiekt ten powstał niedawno, a pozwolenie na jego użytkowanie zostało wydane 28 września tego roku. Natomiast szkielet i obudowa urządzenia Braster oraz komponenty elektroniczne są produkowane przez firmę Rosti Bianor, z którą spółka współpracuje.

 

„Uruchomienie produkcji seryjnej oraz planowana sprzedaż wyrobu medycznego System Domowej Profilaktyki Raka Piersi Braster – System Braster w IV kwartale 2016 roku na rynku polskim realizuje cel strategii rozwoju Spółki na lata 2015-2021 i będzie miało istotny wpływ na sytuację finansową Emitenta w przyszłości” – napisano w komunikacie bieżącym.

 

Strategia sprzedaży Brastera zakłada, że w ciągu kolejnych pięciu lat sprzedaż wyniesie około 200 000 urządzeń w Polsce. Dystrybucja ma odbywać się w trzech kanałach: tradycyjnym – poprzez apteki stacjonarne, e-commerce – zewnętrzne apteki online, a także własny sklep internetowy spółki. Nie są znane plany sprzedaży urządzenia na rynkach zagranicznych.

 

Co prawda inwestorzy dziś zareagowali pozytywnie na komunikat ze spółki, ale nadal kurs nie powrócił zdecydowanie ponad krótkoterminową linię trendu wzrostowego. Wydaje się, że dziś jest ważny dzień, gdyż obroty do godziny 12:00 są wysokie, a kształt dzisiejszej świecy może mieć duże znaczenie. Jeśli kurs akcji zamknie się poniżej 25 zł powstanie świeca z długim górnym cieniem i zrodzi się zagrożenie sygnału sprzedaży po przełamaniu zaznaczonej linii trendu. W byczym scenariuszu i zakończeniu dnia znacznie powyżej 25 zł otworzy się droga do testowania maksimum na poziomie 30 zł.

 

Braster - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: Braster S.A.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Braster uruchomił produkcję swojego urządzenia
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie