Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Quercus ujawnił się w akcjonariacie Rawlpluga

© WilliamJu - Fotolia.com

Wczoraj po sesji, to jest 4 października 2016 roku, Rawlplug poinformował raportem bieżącym o przekroczeniu przez fundusze zarządzane przez Quercus TFI progu 5% w akcjonariacie. Kurs akcji spółki rósł po tej informacji nawet o ponad 5% na początku sesji, testując ostatni szczyt.

 

Fundusze inwestycyjne zarządzane przez Quercus TFI, to jest Quercus Parasolowy SFIO, Quercus Absolutnego Zwrotu FIZ, Quercus Absolute Return FIZ, Quercus Multistrategy FIZ oraz Acer Aggressive FIZ, ujawniły się w akcjonariacie Rawlpluga na skutek transakcji przeprowadzonych na rynku regulowanym w dniu 29 września 2016 roku. Zwiększyły one łączny udział w akcjonariacie spółki z 4,94% do 5,24% w kapitale zakładowym i liczbie głosów na walnym zgromadzeniu.

 

Warto przypomnieć, że Rawlplug pokazał znaczną poprawę wyników w I półroczu 2016 roku. Zysk netto spółki wyniósł 21,9 mln zł i był niemal dwa razy większy niż przed rokiem. Spółka odnotowała wyższą rentowność, która na poziomie zysku operacyjnego wyniosła 9,5% wobec 5,9%. Więcej o wynikach spółki pisaliśmy w tym miejscu.

 

Kurs akcji Rawlpluga znajduje się blisko linii trendu spadkowego, zapoczątkowanej w 2009 roku. Wybicie powyżej niej będzie silnym sygnałem popytowym klasycznej analizy technicznej. 

 

Rawlplug - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Rawlplug S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Quercus ujawnił się w akcjonariacie Rawlpluga