Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Konsorcjum Stali może zapłacić 20,5 mln zł zaległości podatkowej

© Andrey Armyagov - Fotolia.pl

Wczoraj po sesji, to jest 4 października 2016 roku, Konsorcjum Stali poinformowało o otrzymaniu protokołu z badania ksiąg od Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku. Zgodnie z nim spółka może być zobowiązania do uiszczenia zaległości podatkowej w wysokości blisko 20,5 mln zł.

 

Sprawa dotyczy postępowania kontrolnego wszczętego w dniu 13 marca 2014 roku w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług za okres od lipca do grudnia 2011 roku. W protokole zawarto ocenę, zgodnie z którą zarzucono Konsorcjum Stali nienależytą staranność w weryfikacji trzech kontrahentów i w konsekwencji zakwestionowano rzetelność części dokumentów. Protokół jest dokumentem urzędowym, który nie rozstrzyga sprawy. Spółka nie zgadza się z przedstawionymi argumentami i zamierza skorzystać z przysługującego prawa do wniesienia zastrzeżeń do protokołu  oraz podejmie wszystkie możliwe kroki mające na celu wykazanie braku podstaw do przyjęcia ustaleń opisywanych w protokole.

 

Na koniec czerwca 2016 roku Konsorcjum Stali posiadało 2,1 mln zł środków pieniężnych. Reakcja rynku na doniesienia ze spółki była gwałtowna, już w pierwszych minutach sesji przecena sięgnęła ponad 10%, a do godziny 11:00 utrzymywała się na poziomie około 14%. Kurs akcji oscyluje tym samym wokół dolnego ograniczenia średniookresowej linii trendu wzrostowego. Jej przełamanie będzie jednym z pierwszych, negatywnych sygnałów analizy technicznej.

 

Konsorcjum Stali - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Konsorcjum Stali S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Konsorcjum Stali może zapłacić 20,5 mln zł zaległości podatkowej
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie