Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PGNiG stanie się strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla PKN Orlen

© pratan28 - Fotolia.com

PGNiG poinformowało w raporcie bieżącym o zgodzie na zawarcie umowy z PKN Orlen na dostawę gazu ziemnego za około 7 mld zł. W wyniku kontraktu PGNiG będzie dostarczać Orlenowi paliwo przez 5 lat gazowych (od 1 października 2016 roku do 30 września 2021 roku, rok gazowy trwa od października do września).

W skutek zawarcia umowy PGNiG stanie się strategicznym dostawcą paliwa gazowego do Grupy Kapitałowej PKN Orlen w Polsce, w tym do jej bloków gazowo-parowych. Warunkami zawarcia Kontraktu Indywidualnego między stronami są uzyskanie przez Zarząd PGNiG zgody Rady Nadzorczej Spółki w przedmiotowej sprawie oraz rozwiązanie, za porozumieniem stron, umowy pomiędzy Anwil S.A. i PGNiG na sprzedaż gazu ziemnego, obowiązującej od 14 stycznia 1999 roku na czas nieokreślony. Całkowita wartość umowy jest szacowana na kwotę, która może wynieść ponad 7 mld zł w okresie pięciu lat obowiązywania.

Postanowieniami Kontraktu Indywidualnego rozwiązana zostanie umowa zawarta 2 czerwca 1997 roku pomiędzy PGNiG a PKN ORLEN na dostawy gazu ziemnego do Zakładu Produkcyjnego w Płocku, która miała obowiązywać do końca doby gazowej 30 września 2017 roku.

Na skutek informacji o kontrakcie od początku sesji cena walorów PGNiG wzrosła o prawie 2%. Wykres akcji spółki pokazuje, że wciąż utrzymuje się trend wzrostowy opierając się na linii trendu. Sygnałem popytowym dla spółki będzie przebicie linii oporu na poziomie 5,65 zł, zaś o spadkach poinformuje spadek ceny poniżej poziomu 4,50 zł.

 

PGNiG - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: PGNiG S.A.

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

PGNiG stanie się strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla PKN Orlen
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie