Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PGNiG stanie się strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla PKN Orlen

© pratan28 - Fotolia.com

PGNiG poinformowało w raporcie bieżącym o zgodzie na zawarcie umowy z PKN Orlen na dostawę gazu ziemnego za około 7 mld zł. W wyniku kontraktu PGNiG będzie dostarczać Orlenowi paliwo przez 5 lat gazowych (od 1 października 2016 roku do 30 września 2021 roku, rok gazowy trwa od października do września).

W skutek zawarcia umowy PGNiG stanie się strategicznym dostawcą paliwa gazowego do Grupy Kapitałowej PKN Orlen w Polsce, w tym do jej bloków gazowo-parowych. Warunkami zawarcia Kontraktu Indywidualnego między stronami są uzyskanie przez Zarząd PGNiG zgody Rady Nadzorczej Spółki w przedmiotowej sprawie oraz rozwiązanie, za porozumieniem stron, umowy pomiędzy Anwil S.A. i PGNiG na sprzedaż gazu ziemnego, obowiązującej od 14 stycznia 1999 roku na czas nieokreślony. Całkowita wartość umowy jest szacowana na kwotę, która może wynieść ponad 7 mld zł w okresie pięciu lat obowiązywania.

Postanowieniami Kontraktu Indywidualnego rozwiązana zostanie umowa zawarta 2 czerwca 1997 roku pomiędzy PGNiG a PKN ORLEN na dostawy gazu ziemnego do Zakładu Produkcyjnego w Płocku, która miała obowiązywać do końca doby gazowej 30 września 2017 roku.

Na skutek informacji o kontrakcie od początku sesji cena walorów PGNiG wzrosła o prawie 2%. Wykres akcji spółki pokazuje, że wciąż utrzymuje się trend wzrostowy opierając się na linii trendu. Sygnałem popytowym dla spółki będzie przebicie linii oporu na poziomie 5,65 zł, zaś o spadkach poinformuje spadek ceny poniżej poziomu 4,50 zł.

 

PGNiG - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: PGNiG S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

PGNiG stanie się strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla PKN Orlen