Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PKP Cargo dokonuje odpisów na 98 mln zł

© TTstudio - Fotolia.com

Zarząd PKP Cargo poinformował o dokonaniu odpisów aktualizujących wartość aktywów i należności na łączną kwotę 98 mln zł. Odpisy mają związek z niewypłacalnością czeskiej spółki OKD i zostaną ujęte w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2016 roku.

 

OKD będące czeskim producentem węgla kamiennego w maju tego roku ogłosił niewypłacalność i zwrócił się do sądu w Ostrawie z wnioskiem o upadłość, co postawiło pod znakiem zapytania spłatę oszacowanych na 73 mln zł wierzytelności wobec AWT, czyli spółki zależnej PKP Cargo. 11 sierpnia bieżącego roku Sąd Okręgowy w Ostrawie podjął jednak decyzję o wdrożeniu procedury restrukturyzacji w spółce OKD, a PKP Cargo postanowiło przeprowadzić testy na utratę wartości aktywów Grupy AWT na dzień 30 czerwca 2016 roku oraz dokonać oceny realizowalności należności od OKD.

 

Jak czytamy w dzisiejszym (27.09.2016 r.) raporcie bieżącym PKP Cargo -  "W wyniku przeprowadzonych prac, Zarząd Spółki uchwałą z dnia 26 września 2016 roku postanowił ująć w Śródrocznym Skróconym Skonsolidowanym Sprawozdaniu Finansowym Grupy PKP CARGO sporządzonym za okres 6 miesięcy zakończony 30 czerwca 2016 roku:
- odpisy z tytułu trwałej utraty wartości aktywów Grupy AWT w kwocie 35 milionów złotych 
- odpisy aktualizujące wartość należności z tytułu dostaw i usług w kwocie 63 milionów złotych".

 

Spółka poinformowała także, że szczegółowe informacje dotyczące dokonanych odpisów zostaną zawarte w skonsolidowanym raporcie Grupy Kapitałowej PKP Cargo za I półrocze 2016 roku. Raport ten, pierwotnie zaplanowany na 25 sierpnia, zostanie opublikowany jutro, to jest 28 września bieżącego roku.

 

Notowania PKP Cargo od połowy 2015 roku do czerwca 2016 roku zanotowały silny spadek, akcje spółki uległy w tym okresie przecenie z około 85 zł do około 33 zł, a więc o ponad 60%. Po krótkiej korekcie i powrocie ponad granicę 40 zł, w ostatnich tygodniach kurs ponownie odbił w dół i zbliża się obecnie do lokalnego wsparcia na poziomie 37 zł. 

 

PKP Cargo - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: PKP Cargo S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

PKP Cargo dokonuje odpisów na 98 mln zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie