Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Autobusy elektryczne Ursusa pojawią się w Warszawie i Toruniu

© lassedesignen - Fotolia.com

Konsorcjum Ursus BUS wygrało dwa przetargi na dostawę autobusów miejskich. Pojazdy Ursusa będą wozić pasażerów w Warszawie i Toruniu. To pierwsze tak duże kontrakty zdobyte przez firmę, kojarzoną do tej pory z produkcji ciągników.

 

W skład konsorcjum oprócz Ursus S.A. wchodzą jeszcze Ursus BUS S.A. oraz AMZ Kutno S.A. Zwycięski przetarg organizowany przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu zakłada w podstawowym zakresie dostarczenie 3 autobusów MAXI i 2 autobusów MIDI o wartości 4,7 mln zł. Z kolei w zakresie maksymalnym zamówienie obejmuje 8 autobusów MAXI i 2 autobusy MIDI o wartości 9,4 mln zł. Dostawy mają być zrealizowane w 2016 roku. O podpisaniu umowy Spółka poinformuje w odrębnym komunikacie. O kulisach przetargu napisał „Dziennik Toruński”. Według lokalnej gazety Ursus zawdzięcza zwycięstwo głównie niskiej cenie, która stanowiła 75% ceny ofert. Jedyny konkurent w tym przetargu, którym był Solaris, okazał się lepszy w każdym z kryteriów poza ceną. Jednak jego zaproponowana cena wyniosła 5,7 mln zł (według Dziennika Toruńskiego) na podstawowy zakres zamówienia.

 

W przetargu zorganizowanym przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie wartość oferty wyniosła 25 mln zł i obejmuje 10 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich elektrycznych. Dostawy będą realizowane w terminie 245 dni od dnia udzielenia zamówienia. Już od pewnego czasu prezes Ursusa Karol Zarajczyk zapowiadał gotowość do produkcji autobusów elektrycznych.

 

Dwa komunikaty bieżące spółki, które napłynęły na rynek 20 i 21 września, były bodźcem do wyłamania linii trendu spadkowego trwającego od maja ubiegłego roku. To pozytywny sygnał dla byków. Wsparciem pozostaje strefa 1,90-2,00 zł. Warto dodać, że wcześniej spółka informowała o zwiększeniu udziału w sprzedaży ciągników na polskim rynku. Zapowiedziała też tworzenie całkiem nowego pojazdu elektrycznego, dostawczego o małych rozmiarach z przeznaczeniem do dużych miast.

 

Ursus - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Autobusy elektryczne Ursusa pojawią się w Warszawie i Toruniu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie