Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kupiliśmy akcje Asbisu

© grapestock - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym (21.09.2016) zawarliśmy transakcję zakupu 700 akcji Asbisu po kursie 2,28 zł. Inwestycję zaliczamy do segmentu inwestycji własnych Portfela SII.

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na zakup akcji Asbisu? Poniżej argumenty, którymi się sugerowaliśmy:

 

  • Poprawa wyników finansowych widoczna szczególnie od I kwartału tego roku – spółka po bardzo słabym 2015 roku, prawdopodobnie uporała się już z najważniejszymi problemami (mocny spadek sprzedaży na rynkach wschodnich i związana z nimi mocna wyprzedaż zapasów)
  • Po I półroczu tego roku zysk operacyjny wyniósł 6,8 mln usd wobec straty operacyjnej w kwocie 12,3 mln usd rok wcześniej. Firmie nadal ciążą duże koszty finansowe, które „zjadły” niemal cały zysk operacyjny i w efekcie zysk netto w tym okresie wyniósł 0,6 mln usd (na tle straty netto 19,3 mln usd w 2015 roku)

inwestorzy.tv

 

  • Zakończona restrukturyzacja kosztowa po stronie kosztów sprzedaży i zarządu (między innymi duża redukcja zatrudnienia) powinna przekładać się w kolejnych kwartałach na niższy poziom tego rodzaju kosztów
  • Spółka w I półroczu całkiem nieźle poradziła sobie z odbudową przychodów, które były niższe o 5,7% rdr. W poprzednich okresach dynamika spadków była wyższa. Według nas to dobry objaw na tle znacznie niższych kosztów sprzedaży i zarządu – spółce udaje się wracać do podobnym poziomów sprzedaży, która jest obsługiwana przez znacznie mniejszą liczbę pracowników (wzrost efektywności operacyjnej)

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


  • Asbis odbudowuje też swoją płynność. Relacja aktywów obrotowych do zobowiązań krótkoterminowych wynosiła na koniec czerwca tego roku 1,2. Stan środków pieniężnych wyniósł 20 mln usd. Zadłużenie długoterminowe jest symboliczne.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Kupiliśmy akcje Asbisu