Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Komputronik wygrał proces o 28,5 mln zł. Kurs wystrzelił w górę!

© agsandrew - Fotolia.com

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie umorzył w całości postępowanie z powództwa Clean & Carbon Energy S.A. (CEE) przeciwko Komputronik S.A. o zapłatę 28,5 mln zł wraz z odsetkami. Podczas dzisiejszej sesji, to jest 20 września 2016 roku notowania Komputronika szybują w górę o ponad 30%.

 

Głośny spór pomiędzy Clean & Carbon Energy oraz Komputronikiem trwał od 2013 roku. CCE domagało się zwrotu 28,5 mln zł wierzytelności, podczas gdy Komputronik utrzymywał, że należność ta została już uregulowana. W opublikowanym wczoraj po południu raporcie bieżącym, Komputronik poinformował o zakończeniu 1 września 2016 roku procesu toczonego przed Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie postanowieniem o umorzeniu w całości prowadzonego postępowania. 

 

W komunikacie prasowym Komputronik podał także informację o ewentualnej kontynuacji sprawy: "W ocenie pełnomocnika procesowego Emitenta od postanowienia nie przysługuje środek odwoławczy, a ewentualne ponawianie tożsamych pozwów ze strony Clean & Carbon Energy S.A. zwalczane będzie poprzez podnoszenie zarzutu przedawnienia roszczenia. Postanowienie to jest zatem ostateczne i dla Emitenta w pełni korzystne, gdyż kończy spór przed SA KIG zainicjowany przez Clean & Carbon Energy S.A. jeszcze w 2013 r. W związku z tym informacja zawarta w raporcie bieżącym Clean & Carbon Energy S.A. nr 10/2016 r. z dnia 30 maja 2016 r. na temat kontynuowania przeciwko Emitentowi przed SA KIG sprawy o zapłatę 28,5 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami przestała być aktualna."

 

Rok obrotowy 2015/16 (trwający od 1 kwietnia do 31 marca) nie był najlepszy dla Komputronika. Spółka odnotowała między innymi 6% spadek przychodów do poziomu 2,1 mld zł, a także spadek zysku operacyjnego o blisko 50% do kwoty 16 mln zł oraz spadek zysku netto o ponad 40%, z 20,3 do 12 mln zł. Także I kwartał nowego roku obrotowego 2016/17 spółka rozpoczęła kontynuując negatywną dynamikę. Przychody ze sprzedaży rok do roku spadły o około 18%, a zysk netto o ponad 40%. Szczegółową analizę wyników spółki po I kwartale bieżącego roku obrotowego można przeczytać w tym miejscu.

 

Kurs akcji Komputronika od czasu szczytu na przełomie maja i czerwca 2015 roku zaliczył ponad 50% przecenę. Z poziomu 11 zł (który był najwyższym od 2010 roku) w nieco ponad rok cena akcji zjechała aż do bariery 5 zł. W ostatnich dniach kurs testował linię trendu spadkowego, jednak po informacji o wygranym przez Komputronik postępowaniu, wystrzelił on ponad granicę 7 zł. Podczas dzisiejszej sesji (20.09.2016 r.) akcje spółki drożeją o ponad 30%, a za jeden walor należy zapłacić około 7,40 zł.

 

Komputronik - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: Komputronik S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Komputronik wygrał proces o 28,5 mln zł. Kurs wystrzelił w górę!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie