Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Adam Kiciński (CD Projekt): "Gwint" jest obecnie naszym priorytetem

"CD Projekt po raz kolejny ma dobre wyniki półroczne. Jest to trzecie półrocze, w którym mamy wynik netto powyżej 100 mln zł, a dokładnie 134 mln zł, przy czym nasze przychody wyniosły prawie 300 mln zł, co daje nam rentowność na poziomie 42%, popartą bardzo dobrymi wynikami przepływów finansowych z działalności operacyjnej. (...) Pierwsze półrocze 2016 roku jest lepsze niż drugie półrocze 2015 roku. Głównymi 'driverami' wyników w tym półroczu była premiera "Krew i wino", czyli drugiego dodatku do gry "Wiedźmin 3", który zebrał fenomenalne oceny, i którego przychody wraz z pierwszym dodatkiem były porównywalne z przychodami uzyskiwanymi z samego "Wiedźmina". Jednocześnie nasz serwis "GOG.com" miał nieco lepsze wyniki niż w I półroczu 2015 roku. To właśnie te czynniki głównie wpłynęły na tak dobry wynik uzyskany przez nas w tym półroczu" - mówił w wywiadzie dla kanału inwestorzy.tv Prezes Zarządu CD Projekt S.A. Adam Kiciński.

 

W materiale poruszono tematy takie jak:

  • Dobre wyniki finansowe i wysoka rentowność w I półroczu 2016 roku
  • Nowy dodatek do gry "Wiedźmin 3" oraz poprawa przychodów serwisu "GOG.com" głównymi powodami wysokich zysków CD Projekt
  • Oczekiwania wobec II półrocza 2016 roku
  • Nadzieje spółki związane z dwoma głównymi projektami - grą "Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana" oraz "Cyberpunk 2077"

Inwestorzy.tv

 

Inne nagrania kanału inwestorzy.tv

 

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Adam Kiciński (CD Projekt): "Gwint" jest obecnie naszym priorytetem