Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje Kopexu mocno niedowartościowane według DM BOŚ

© steafpong - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym została upubliczniona rekomendacja DM BOŚ dla akcji Kopexu. Cena docelowa w nowym raporcie została podwyższona z 3,5 zł do 5,5 zł wraz z zaleceniem „kupuj”. Na tle obecnej ceny giełdowej na poziomie około 4 zł daje to perspektywę zarobku 37%.


Główną przesłanką dla autorów raportu do podwyższenia wyceny Kopexu jest rosnące ich zdaniem prawdopodobieństwo wezwania na akcje Kopexu przez Famur. Analitycy zakładają, że Famur będzie chciał nabyć w drodze wezwania 100% udziałów w Kopeksie po kursie 5,5 zł. Wezwanie według DM BOŚ ma zostać ogłoszone w IV kwartale. W raporcie wskazano też podwyższenie długoterminowych prognoz, które zakładają teraz średniocykliczną EBITDA Kopeksu na poziomie około 225 mln zł (wcześniej 200 mln zł). Jeśli chodzi o konkretne liczby to DM BOŚ zakłada osiągnięcie przez Kopex w obecnym roku przychody w kwocie 831,2 mln zł, stratę EBITDA 400,3 mln zł i stratę netto 500,5 mln zł. Wyniki w 2017 mają się już znacznie poprawić – sprzedaż ma wynieść 994,8 mln zł, EBITDA 150 mln zł, a zysk netto 0,8 mln zł. Z kolei w 2018 roku sprzedaż ma wynieść 1007,2 mln zł, EBITDA 200 mln zł, a zysk netto 42,9 mln zł.

 

Elementem, na którym autor raportu skupił dużo uwagi jest opisanie zawartego porozumienia Kopeksu z finansującymi go bankami. Spółka poinformowała o tym w komunikacie 7 września 2016 roku. Wstępne warunki zakładają trzy transze w procesie restrukturyzacji długu bilansowego wynoszącego 620 mln zł. W restrukturyzacji dużą rolę odgrywa firma TDJ (większościowy udziałowiec Famuru). Dodatkowo Kopex może liczyć też na redukcję zadłużenia.

 

W dniu dzisiejszym (po odtajnieniu rekomendacji) o godzinie 12:00 zyskują 7%. Kurs akcji, po wyznaczeniu minimum w okolicy 2 zł w marcu tego roku, wzrósł już o 100%. Na początku sierpnia została przełamana ważna linia trendu spadkowego. Obecnie wsparciem jest poziom 3,1zł, a oporem ostatnie maksima w okolicy 4,45 zł.

 

Kopex - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Akcje Kopexu mocno niedowartościowane według DM BOŚ
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie