Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Portfel SII przenosi się do DM BOŚ!

© Wrangler - Fotolia.pl

Nowym partnerem Portfela SII został Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Dzięki temu uzyskaliśmy dostęp do wielu funkcji, które będą pomocne w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. W kolejnych odcinkach będziemy prezentować możliwości dostępne dla posiadaczy rachunków w DM BOŚ.

 


 

Partner strategiczny

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


 

Transfer akcji, czyli nie zaczynamy wszystkiego od początku

Dokonaliśmy transferu dotychczas posiadanych akcji na nowo otwarty rachunek w DM BOŚ. Jednocześnie zachowaliśmy ciągłość inwestycyjną drugiej edycji Portfela SII, w ramach którego inwestujemy realne 30 tys. zł od kwietnia 2015 roku. W tym miejscu można sprawdzić wyniki naszego portfela po okrągłym roku inwestycji.

 

Obecny stan rachunku jest niestety niższy od momentu rocznego podsumowania. Spadki w ostatnich tygodniach są pochodną przede wszystkim utraty wartości akcji PMPG (są największą pozycją po wzroście o niemal 100%) oraz Medicalgorithmics. Pierwsza ze spółek spadła po publikacji wyników za pierwsze półrocze. Co prawda wyniki finansowe w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego były wyższe, to inwestorzy zareagowali wyprzedażą tych akcji. Pocieszeniem dla nas jest fakt niewielkich obrotów w trakcie spadków oraz nadal optymistyczne wypowiedzi prezesa PMPG co do kolejnych kwartałów:

inwestorzy.tv

 

 

W przypadku Medicalgorithmics to ostatnie doniesienia wskazują na możliwą akwizycję na rynku amerykańskim. Ma ona dojść do skutku już w ciągu 1-2 miesięcy, co powinno przełożyć się na większe tempo sprzedaży usług na rynku w USA. Niestety ostatnie wyniki finansowe nie pokazują już tak dużych dynamik wzrostowych, a to z powodu ponoszenia dużych kosztów obsługi procesu sądowego w USA.

 

Poniżej prezentujemy obecny stan rachunku. Warto podkreślić, że połowa jego wartości stanowi gotówka. Już niedługo zatem można spodziewać się nowych zakupów!

 

Obecny stan rachunku Portfela SII

Czego można się spodziewać?

Ponieważ inwestujemy na nowym rachunku, z pewnością będziemy chcieli przybliżyć Wam to jak się go obsługuje, jakie daje możliwości, jak poruszać się po interfejsie użytkownika. Już teraz, po kilku dniach używania mamy pierwsze obserwacje.

 

Interfejs rachunku DM BOŚ pozwala na własne ustawienie widoku dla każdego klienta. Screen z naszego stanu rachunku zaprezentowanego powyżej jest dość mocno okrojony w dane, a to ze względu na większą jego przejrzystość i brak posiadania przez nas obecnie instrumentów pochodnych, bądź też funkcji odroczonego terminu płatności.

 

Naturalnie dostępnych jest kilka ustandaryzowanych wyglądów – „szczegółowy”, „uproszczony”, „bez papierów” oraz „należności i zobowiązania”. W zestawieniu posiadanych papierów wartościowych przydatne są użyteczne linki. Oprócz często spotykanych wśród innych domów maklerskich „K/S”, które przenoszą nas prosto do częściowo już wypełnionego arkusza zlecenia kupna lub sprzedaży, link „I” powoduje wyświetlenie piguły informacyjnej o spółce (m.in. dane podstawowe, komunikaty, kalendarium, dane finansowe, akcjonariat i analizy), a link „W” odsyła nas do wykresu kursu akcji.

 

Poniżej dla przykładu pokazujemy screen strony po kliknięciu literki „I” przy posiadanych przez nas akcji ABC Daty. Warto dodać, że z pola wyboru po lewej stronie można wybrać dowolną spółką z GPW i w ten sposób uzyskać o niej bardzo duży zasób informacji. 

 

Interfejs rachunku DM BOŚ

 

 

Już wkrótce zatem możecie się spodziewać więcej prostych przewodników dotyczących obsługi rachunku w DM BOŚ. A może macie jakieś pytania? Zadajcie je nam w komentarzach, a my na wszystkie z czasem odpowiemy.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Portfel SII przenosi się do DM BOŚ!