Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Piotr Nowjalis (CCC): W ciągu 4 lat zwiększyliśmy udział sprzedaży zagranicznej z 5 do 45%

,,CCC przez wiele lat było liderem rynku obuwia w Polsce z udziałem w rynku na poziomie 20%. Uznaliśmy jednak, że kontynuując działalność, nie było szansy, aby w najbliższej przyszłości przekroczyć 25%. Głównym powodem jest fakt, że w naszych sklepach sprzedajemy przede wszystkim prywatne marki, a ponadto nasze sklepy oferują obuwie w niskich cenach przeznaczone dla ludzi o niskich, bądź średnich dochodach. Doszliśmy więc do wniosku, że aby zwiększyć nasz udział w polskim rynku, musimy dotrzeć z naszą ofertą także do innej grupy klientów poprzez odmienny kanał dystrybucji. Dlatego właśnie przejęliśmy portal eobuwie.pl, co okazało się bardzo dobrym ruchem, ponieważ portal ten specjalizuje się w sprzedaży dobrze znanych, międzynarodowych marek jak Nike, Adidas, czy Ecco. Dzięki temu uważam, że z łatwością przekroczymy 25% udziału w polskim rynku obuwia, a w perspektywie 3-5 lat jesteśmy w stanie osiągnąć 30-33%"  – mówił w wywiadzie dla kanału inwestorzy.tv Wiceprezes Zarządu CCC S.A. Piotr Nowjalis.

 

W materiale poruszono tematy takie jak:

  • Znaczna poprawa wyników spółki w I półroczu 2016 roku
  • Przejęcie eobuwie.pl w celu dalszego rozwoju i zdobywania krajowego rynku przez CCC
  • Silna ekspansja zagraniczna spółki i zwiększenie udziału sprzedaży zagranicznej z 5% w 2011 roku do 45% obecnie
  • Skupienie działalności na rynkach Europy Zachodniej oraz Europy Środkowo-Wschodniej
  • Rozwój kanałów sprzedaży, próba dotarcia do jak najszerszego grona klientów poprzez fizyczne oddziały sprzedaży, a także do grupy zamożniejszych klientów poprzez portal eobuwie.pl

Inwestorzy.tv

 

Inne nagrania kanału inwestorzy.tv

 

 

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

CD Projekt nie rozpieszcza inwestorów w ostatnich dniach. Najpierw mocna przecena po doniesieniach o problemach z Cyberpunkiem 2077, a teraz wyniki finansowe słabsze od oczekiwań.

Zobacz więcej

Piotr Nowjalis (CCC): W ciągu 4 lat zwiększyliśmy udział sprzedaży zagranicznej z 5 do 45%