Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Piotr Nowjalis (CCC): W ciągu 4 lat zwiększyliśmy udział sprzedaży zagranicznej z 5 do 45%

,,CCC przez wiele lat było liderem rynku obuwia w Polsce z udziałem w rynku na poziomie 20%. Uznaliśmy jednak, że kontynuując działalność, nie było szansy, aby w najbliższej przyszłości przekroczyć 25%. Głównym powodem jest fakt, że w naszych sklepach sprzedajemy przede wszystkim prywatne marki, a ponadto nasze sklepy oferują obuwie w niskich cenach przeznaczone dla ludzi o niskich, bądź średnich dochodach. Doszliśmy więc do wniosku, że aby zwiększyć nasz udział w polskim rynku, musimy dotrzeć z naszą ofertą także do innej grupy klientów poprzez odmienny kanał dystrybucji. Dlatego właśnie przejęliśmy portal eobuwie.pl, co okazało się bardzo dobrym ruchem, ponieważ portal ten specjalizuje się w sprzedaży dobrze znanych, międzynarodowych marek jak Nike, Adidas, czy Ecco. Dzięki temu uważam, że z łatwością przekroczymy 25% udziału w polskim rynku obuwia, a w perspektywie 3-5 lat jesteśmy w stanie osiągnąć 30-33%"  – mówił w wywiadzie dla kanału inwestorzy.tv Wiceprezes Zarządu CCC S.A. Piotr Nowjalis.

 

W materiale poruszono tematy takie jak:

  • Znaczna poprawa wyników spółki w I półroczu 2016 roku
  • Przejęcie eobuwie.pl w celu dalszego rozwoju i zdobywania krajowego rynku przez CCC
  • Silna ekspansja zagraniczna spółki i zwiększenie udziału sprzedaży zagranicznej z 5% w 2011 roku do 45% obecnie
  • Skupienie działalności na rynkach Europy Zachodniej oraz Europy Środkowo-Wschodniej
  • Rozwój kanałów sprzedaży, próba dotarcia do jak najszerszego grona klientów poprzez fizyczne oddziały sprzedaży, a także do grupy zamożniejszych klientów poprzez portal eobuwie.pl

Inwestorzy.tv

 

Inne nagrania kanału inwestorzy.tv

 

 

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Piotr Nowjalis (CCC): W ciągu 4 lat zwiększyliśmy udział sprzedaży zagranicznej z 5 do 45%
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie