Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Propozycje inwestycyjne do Portfela SII na wrzesień

© Anton Gvozdikov - Fotolia.com

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami inwestycyjnymi, które poddajemy pod głosowanie przez najbliższy tydzień. Akcje wybranej przez Was spółki trafią do Portfela SII. Przypominamy, że horyzont inwestycyjny to 4 miesiące. Zachęcamy do głosowania.

Quercus

W raporcie z 18 sierpnia tego roku analitycy Vestor DM podwyższyli rekomendację dla Quercusa do „kupuj”. Wyznaczyli też nową cenę docelową na poziomie 6,2 zł (wcześniej 6,6 zł). Fundusz zwiększył aktywa od początku roku o 13%. Ostatnie miesiące, które sprzyjają inwestycji w małe i średnie spółki mogą zarówno sprzyjać napływom nowego kapitału do funduszy jak i uzyskiwaniu ponadprzeciętnych rezultatów przez fundusze, co następnie owocuje wyższą prowizją. Quercus przyzwyczaił też swoich akcjonariuszy do regularnego dzielenia się z nimi wypracowanymi zyskami, szczególnie poprzez programy buy-back. Wyniki finansowe w I półroczu może nie powalają na kolana (zyski nieco niższe niż rok wcześniej), ale może właśnie to jest powód powrotu akcji w rejon 5 zł. W długim terminie ważne dla spółki jest zachowanie zwiększania wartości aktywów pod zarządzaniem.

 

Zakup akcji w przedziale 5,00 - 5,50 zł. Stop loss 4,35 zł, Take profit 6,40 zł

 

Quercus - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

The Farm 51

Jeden z przedstawicieli bardzo mocnej branży producentów gier. Produkcja, z którą wiązane są duże nadzieje, to „Get Even” zaplanowana na 2017 rok oraz Chernobyl VR Project. W dalszej przyszłości spółka zapowiada w 2018 roku debiut gry „World War 3”. Nie ukrywamy, że propozycja zakupu akcji tej spółki to próba podłączenia się pod mocno wzrostowy trend całego sektora. Technicznie akcje The Farm 51 są w konsolidacji i właśnie jej zakresy chcemy wykorzystać do zarobienia.

 

Zakup akcji w przedziale 11,30 - 13,00 zł. Stop loss 11,00 zł, Take profit 15,40 zł

 

The Farm 51 - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Briju

Sprzedawca biżuterii dobrze poradził sobie w I kwartale tego roku pod względem wyników finansowych. Wyraźnie wzrosły przychody i zyski. Teraz inwestorzy mogą liczyć na kontynuację dobrej tendencji w II kwartale lub jej brak. Interesująco wyglądają wskaźniki rynkowe dla spółki – C/Z wynosi około 6, a C/WK 1,6. Wiele rozstrzygnie się już 26 sierpnia, kiedy to spółka zaprezentuje wyniki półroczne. Raport finansowy może wpłynąć mocno na notowania akcji.

 

Zakup akcji w przedziale 17,00 - 18,70 zł. Stop loss 16,00 zł, Take profit 21,00 zł

 

Briju - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Trakcja

Ostatnie kilka tygodni sprzyja notowaniom firmom budowlanym wyspecjalizowanym w liniach kolejowych i tramwajowych. Wiele, wiele miesięcy idzie tutaj gra pod duże przetargi, w których zamawiającym ma być PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - zarządca narodowej sieci kolejowej. Nadal jednak spółki wyrażają swoje oczekiwania co do startu wymarzonych przez nie dużych przetargów. I nadal ich nie ma … Mimo wszystko inwestorzy nadal wierzą w ich realizację i związanymi z nimi profitami dla wykonawców. Pozytywne emocje napływają i odpływają tutaj sinusoidalnie. Technicznie akcje Trakcji wybiły się ostatnio z krótkoterminowego trendu spadkowego, co otwiera drogę do dalszych wzrostów, bynajmniej od strony technicznej.

 

Zakup akcji w przedziale 11,50 - 12,30 zł. Stop loss 10,70 zł, Take profit 13,50 zł

 

Trakcja - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Grajewo

Propozycja zakupu akcji Grajewa opiera się na dwóch fundamentach. Pierwszy z nich to analiza techniczna wskazująca na krótkoterminowy trend wzrostowy, który może doprowadzić do wyłamania z 2,5-letniej konsolidacji. Drugi to dobre przyjęcie przez rynek wyników finansowych (stabilny wzrost kursu) po akwizycji znacznie większego podmiotu. Jako nowy, znacznie większy podmiot, Grajewo wypływa na bardzo rozległe wody, które mogą obfitować w wiele szans do wykorzystania. Czynnikiem ryzyka jest jednak duży udział kapitału obcego w strukturze pasywów.

 

Zakup akcji w przedziale 29,00 - 32,00 zł. Stop loss 27,00 zł, Take profit 37,00 zł

 

Grajewo - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Propozycje inwestycyjne do Portfela SII na wrzesień