Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wzrosty PMPG, PKP Cargo i Medicalgorithmics. ABC Data nie odbija

© Tino Neitz - Fotolia.com

Ostatnie dni przynoszą wzrost wartości Portfela SII. Jest to zasługa trzech spółek - PMPG, PKP Cargo i Medicalgorithmics. Ponownie powróciliśmy powyżej bariery 30 tys. zł i to pomimo „tylko” połowicznego udziału akcji w portfelu. W gotówce mamy obecnie 15,5 tys. zł, które czekają na nowe inwestycje.

PMPG

Ze spółki nie napłynęły w ostatnim czasie żadne znaczące komunikaty. Inwestorzy oczekują raportu finansowego za pierwsze półrocze, który pokaże jak spółka poradziła sobie w drugim kwartale tego roku. Publikacja raportu zaplanowana jest na 30 sierpnia. Baza wyników sprzed roku jest dość wysoka, gdyż w samym II kw. 2015 r. PMPG zarobiło netto około 2 mln zł (I kw. 2015 r. był prawie na zero). Z kolei w bieżącym roku I kw. zakończył się zyskiem netto o wartości 1,2 mln zł. Gra nadal toczy się o realizację prognozy na 2016 rok, która zakłada zysk operacyjny w kwocie 7,5 mln zł. Należy pamiętać, że prezes spółki zawsze podkreśla o sezonowości, która wskazuje na generowanie większych zysków w drugiej połowie roku. W ostatnim wywiadzie dla PAP, prezes PMPG zapowiedział o możliwym skupie akcji własnych. Decyzja w tym zakresie ma być podjęta po wakacjach. Sytuacja techniczna wykresu akcji wskazuje na przebicie lokalnego oporu na poziomie 4,7 zł, który może kończyć dwumiesięczny okres korekty spadkowej. Zejście kursu poniżej tego poziomu będzie negatywnym sygnałem i może oznaczać testowanie głównej linii trendu wzrostowego, która przebiega na poziomie 3,9 zł.

 

PMPG - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

PKP Cargo

Bodźców do wzrostu akcji kolejowego przewoźnika w ostatnim czasie było kilka. Pierwszym z nich była informacja dotycząca wierzytelności należnych AWT (czeska spółka zależna PKP Cargo) od górniczego OKD. Wierzyciele czeskiego wydobywcy węgla podjęli decyzję o podjęciu procedury restrukturyzacji, co oznacza kontynuowanie działalności przez OKD. Podjęcie decyzji o upadłości OKD mogłoby wpłynąć negatywnie na możliwość odzyskania wierzytelności.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

Inwestycje w obligacje nie powinny stanowić alternatywy dla akcji. Ci inwestorzy, którzy już są obecni na GPW, są wystarczająco doświadczeni, żeby poradzić sobie z prawidłowym wyborem spółek dywidendowych. A ci, którzy spekulują na akcjach lub na kontraktach terminowych już w ogóle nie są grupą docelową dla rynku obligacyjnego. Obligacje powinny być przede wszystkim pokazywane jako realna alternatywa do trzymania pieniędzy w banku na lokacie terminowej lub wręcz na rachunku ROR.

Zobacz więcej

Wzrosty PMPG, PKP Cargo i Medicalgorithmics. ABC Data nie odbija