Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje Medicalgorithmics rosną nawet o 18% w jeden dzień

© Sergey Nivens - Fotolia.com

Dnia 19 sierpnia 2016 roku Medicalgorithmics poinformowało w raporcie bieżącym o oddaleniu przez amerykański sąd wszytkich zarzutów w sporze z AMI Monitoring dotyczącym umowy aliansu strategicznego. Rynek pozytywnie zareagował na tą wiadomość i kurs akcji do godziny 12:15 wzrósł o około 18%.

Jak głosi komunikat spółki sąd w Delaware uznał za wiarygodne zeznania Prezesa Zarządu Medicalgorithmics oraz pozostałe dowody przedstawione w sprawie przez spółkę. Argumenty przedstawiane przez AMI/Spectocor sąd uznał natomiast za pozbawione wiarygodności, podkreślając w szczególności brak wiarygodności w zakresie zeznań Josepha Bogdana co do wielu istotnych kwestii w sprawie, zarzucając mu m.in. sfabrykowanie dowodu na cele prowadzonego przez sąd procesu oraz wielokrotne mijanie się z prawdą co do istotnych w sprawie faktów. Spór dotyczył kontrowersji w sprawie zakupu Medi-Lynx Cardiac Monitoring. Więcej na temat jego przebiegu pisaliśmy w tym miejscu.

Sąd podkreślił również, że Joseph Bogdan wielokrotnie działał w złej wierze w relacji biznesowej w stosunku do Medicalgorithmics podejmując bezpodstawne działania szkodzące spółce i jej wizerunkowi, a mające jedynie na celu stworzenie sobie podstaw do wysunięcia przeciwko spółce zarzutów w postępowaniu prowadzonym przed sądem.

Sąd orzekł także, że Umowa Aliansu Strategicznego zawarta dnia 11 marca 2014 r. pomiędzy Medicalgorithmics a AMI/Spectocor została prawidłowo wypowiedziana przez spółkę dnia 27 kwietnia 2015 r. oraz że strona pozywająca jest solidarnie zobowiązana do zapłaty spółce odszkodowania w wysokości około 253,5 tys. USD wraz z odsetkami jak również zobowiązał AMI/Spectocor do zwrotu wszelkich kosztów procesowych. Dodatkowo wyrokiem sądu zostały oddalone wszelkie zarzuty AMI/Spectocor zawarte w pozwie wzajemnym, w szczególności Sąd orzekł, że spółka nie jest zobowiązana do zwrotu jakiejkolwiek nadpłaty z tytułu świadczonych za pomocą systemu PocketECG usług. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Kurs Medicalgorithmics październiku 2014 roku zakończył trend spadkowy i wszedł w trend boczny trwający do dziś. O ponownym pojawieniu się trendu spadkowego może świadczyć ewentualne zejście ceny poniżej linii wsparcia na poziomie około 190 zł. Początek kursu wzrostowego zasygnalizuje zaś przekroczenie linii oporów na poziomie 292 zł.

 

Medicalgorithmics - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Medicalgorithmics S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Akcje Medicalgorithmics rosną nawet o 18% w jeden dzień