Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Główni akcjonariusze Pekaes wzywają do sprzedaży pozostałych akcji spółki

© lassedesignen - Fotolia.com

KH Logistyka oraz PEK II, działające w porozumieniu podmioty z grupy Innova Capital, ogłosiły wezwanie na akcje spółki Pekaes. Proponowana cena jest niższa od aktualnego kursu giełdowego i wynosi 14,15 zł. Zapisy na sprzedaż akcji będzie można składać od 9 września do 10 października 2016 roku.

 

Wzywający zamierzają osiągnąć w wyniku wezwania 30.520.870 akcji, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego i uprawniających do wykonywania 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki Pekaes. Obecnie KH Logistyka posiada bezpośrednio 17.308.547 akcji (56,71 proc.), a PEK II 1.923.606 akcji (6,3 proc.) logistycznej firmy.

 

Wezwanie zostało ogłoszone pod warunkiem, że w wyniku wezwania KH Logistyka i PEK II osiągną łącznie próg 90 proc. ogólnej liczby głosów w spółce Pekaes. Wzywający zastrzegają sobie jednak również prawo do podjęcia decyzji o nabyciu akcji pomimo niespełnienia warunku, o którym mowa powyżej.

 

Jak podano w treści ogłoszenia, w zależności od rezultatów wezwania, wzywający mogą w przyszłości podjąć działania w celu przeprowadzenia przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych, a także zniesienia dematerializacji akcji Pekaes i wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego.

 

Cena zaproponowana w wezwaniu to 14,15 zł, co jest poziomem nieco niższym od aktualnych notowań spółki na warszawskiej giełdzie. Wczorajszy kurs zamknięcia ustalony został na poziomie 14,9 zł. W piątek, na pierwszej giełdowej sesji po publikacji ogłoszenia o wezwaniu, kurs akcji Pekaes od rana traci na wartości, a około południa, inwestorzy byli skłonni płacić za jedną akcję ok 14,5 zł.

 

Pekaes - wykres kursu akcji i cena zaproponowana w wezwaniu
Źródło:  opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Zapisy na sprzedaż akcji będą przyjmowane od 9 września do 10 października 2016 roku. Przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia to natomiast 18 października 2016 roku.

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Główni akcjonariusze Pekaes wzywają do sprzedaży pozostałych akcji spółki