Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Bumech zawarł kolejną istotną umowę, tym razem z JSW o wartości 20,4 mln zł brutto

© Luca Flor - Fotolia.com

Bumech zawarł umowę z JSW, której przedmiotem jest drążenie wyrobisk przygotowawczych dla rozcinki jednej ze ścian w kopalni „Pniówek”. Okres wykonania robót ustalono na maksymalnie 16 miesięcy. Wartość wynagrodzenia to 20,418 mln zł brutto, czyli 16,6 mln zł netto.

 

Ponadto, spółka poinformowała, że od dnia 24 lipca 2016 roku podpisała szereg mniejszych umów z JSW, zarówno samodzielnie jak i w konsorcjach, na łączną wartość 6,12 mln zł netto. Z kolei 25 lipca 2016 roku oferta Bumechu została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na drążenie pochylni metanowej dla KHW. Spółka złożyła ofertę z ceną 10,76 mln zł brutto.

 

W dniu 21 lipca 2016 roku Bumech poinformował o sprzedaży akcji własnych w liczbie 1 700 010 stanowiących 2,64% udziału w kapitale zakładowym oraz uprawniającym do takiej samej ilości głosów na walnym zgromadzeniu. Udziały zostały sprzedane po wartości nominalnej 1 zł za akcję. Nabywcą była wiodąca, polska instytucja finansowa – napisano w raporcie. Bumech posiadał akcje własne po przejęciu ZWG.

 

Bumech prowadzi działalność na wymagającym polskim rynku górniczym i musi mierzyć się z trudną sytuacją w branży. Z drugiej strony poprawa sytuacji polskich kopalń przełoży się również na poprawę sytuacji spółki. Aktualnie Bumech dokłada wszelkich starań mających na celu utrzymanie płynności finansowej. Szerzej sytuacji spółki przyjrzeliśmy się w specjalnie przygotowanym raporcie analitycznym, opublikowanym w dniu 7 lipca 2016 roku – Bumech wychodzi za granicę w odpowiedzi na trudną sytuację na polskim rynku górniczym.

 

„Jednym z większych wyzwań dla Zarządu wydaje się obecnie doprowadzenie do obniżenia poziomu zadłużenia spółki. Wskaźniki wypłacalności zarówno bieżącej (0,8) jak i przyspieszonej (0,42) przyjmują wartości niższe od uznawanych za optymalne. Wskaźnik długu netto w relacji do wyniku EBITDA zwiększył się w I kw. 2016 roku do poziomu 3x. Jest to niestety poziom mieszczący się w górnych widełkach przedziału wskaźnika uznawanego za optymalny, co świadczy o dość wysokim poziomie długu netto spółki w stosunku do generowanej przez nią EBITDA-y. Poziom ogólnego zadłużenia na koniec I kw. 2016 roku wyniósł blisko 63%, a stan środków pieniężnych i ekwiwalentów zmniejszył się do 0,5 mln zł z 5,6 mln zł na koniec 2014 roku. Jednak Bumech wielokrotnie zaznaczał w sprawozdaniu zarządu, że spłata zaciągniętych zobowiązań następowała dotychczas bez większych zakłóceń” – pisaliśmy w raporcie analitycznym.

 

Kurs akcji Bumechu znajduje się w trendzie spadkowym od debiutu w 2009 roku. W grudniu 2015 roku wyznaczył swoje minimum przy cenie 0,55 zł za akcję. Od tego dołka kurs akcji mocno odbił nawet o 1,60 zł za akcję, czemu towarzyszyły zwiększone wolumeny obrotu. Jednak odbicie zatrzymało się idealnie na linii trendu spadkowego. Obowiązującym trendem na spółce pozostaje spadkowy chociaż na wykresie pierwszy raz od dawna widać siłę kupujących. Wybicie powyżej najbliższej linii trendu spadkowego, która przebiega obecnie na poziomie 1,35 zł, będzie dodatkowym potwierdzeniem tej siły.

 

Bumech - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Update

 

Bumech poinformował kolejnym raportem bieżącym w dniu 9 sierpnia 2016 roku o wykupie w celu umorzenia obligacji wyemitowanych przez ZWG o warrtości nominalnej 451 tys. zł. Za jedną obligację spółka zapłaciła 1 000 zł plus 14,12 zł naliczonych odsetek. Obligacje zostały nabyte w ramach programu zmniejszania zadłużenia zewnętrznego.

 

 

Źródło: Bumech S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Bumech zawarł kolejną istotną umowę, tym razem z JSW o wartości 20,4 mln zł brutto