Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zakup akcji Stalexportu się nie powiódł. Kupiliśmy ZM Kania

© byebyeblue - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym tj. 8 sierpnia 2016 r. skład Portfela SII powiększył się o 800 akcji ZM Kania. Zlecenie zostało zrealizowane po kursie 2,17 zł.

 

Zgodnie z wynikami sondy na sierpień, przez tydzień czekaliśmy na zrealizowanie zakupu akcji Stalexportu. Jednak zlecenie z ceną zakupu 3,47 zł nie zostało wykonane, gdyż kurs rynkowy przez ten czas był wyższy. Najniższy odnotowany poziom przez ostatni tydzień to 3,63 zł. Zgodnie z zapowiedziami zdecydowaliśmy o zakupie akcji spółki zgodnie z kolejnością wyników sondy. Co prawda ZM Kania zajęła dopiero trzecie miejsce, ale drugie Forte również podskoczyło w ostatnim czasie do góry i obecnie jest notowane powyżej proponowanych widełek zakupu (podobnie jak Elemental).


Przypomnijmy w jaki sposób argumentowaliśmy propozycję zakupu ZM Kania:

 

„Akcje ZM Kania handlowane są obecnie po około 2,20 zł. Tymczasem NWAI DM wycenił je na 3,97 zł, a raport został upubliczniony 1 lipca tego roku. Analitycy wskazali przede wszystkim „bardzo dobre wyniki za I kw. 2016 roku”, możliwość dokonania akwizycji zagranicą oraz wykazali wiarę w prognozy zarządu zakładające osiągnięcie 1,3 mld zł przychodów w 2017 roku i 1,7 mld zł w 2018 roku. Czynnikiem ryzyka dla ZM Kania pozostają wysokie wskaźniki zadłużenia. Technicznie kurs pozostaje w 2,5-rocznym trendzie spadkowym, jednak ostatnio uformowało się podwójne dno. Oporem jest poziom 2,50 zł, a wsparciem 1,75 zł.


Zakup akcji w przedziale 2,10 - 2,30 zł. Stop loss 1,75 zł, Take profit 2,65 zł”

 

ZM Kania - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Zakup akcji Stalexportu się nie powiódł. Kupiliśmy ZM Kania
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie