Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Oponeo ze wzrostem przychodów w lipcu o 21%

© industrieblick - Fotolia.com

Oponeo.pl opublikowało miesięczne wyniki sprzedażowe, po raz kolejny notując dodatnie dynamiki wzrostowe. Przychody osiągnięte w lipcu 2016 roku wyniosły 25,4 mln zł, natomiast w okresie styczeń-lipiec 2016 r. przychody sięgnęły już 256 mln zł.

 

Oponeo.pl to działający w segmencie e-commerce polski sklep internetowy zajmujący się sprzedażą produktów motoryzacyjnych. Spółka w dzisiejszym (08.08.2016 r.) raporcie bieżącym podała wyniki sprzedażowe za lipiec. Przychody ze sprzedaży wyniosły 25,4 mln zł i były o 21% wyższe od 20,9 mln zł osiągniętych w lipcu 2015 roku. Był to rekordowy lipiec dla spółki, który jednak na przestrzeni całego roku jest jednym z najmniej dochodowych miesięcy z uwagi na dużą sezonowość cechującą podstawową działalność Oponeo.pl. Największe wolumeny sprzedaży spółka notuje w okresie marzec-kwiecień oraz w IV kwartale, czyli w okresach przypadających na zmianę opon z zimowych na letnie, bądź odwrotnie. Jak podano w komunikacie "główną przyczyną uzyskania większych przychodów ze sprzedaży w lipcu 2016 roku w stosunku do analogicznego okresu 2015 roku był wzrost liczby zamówień wynikający z systematycznego rozwoju firmy oraz wzmacniania marki w Polsce i na rynkach zagranicznych".

 

Przychody ze sprzedaży w okresie styczeń-lipiec 2016 roku wyniosły 256 mln zł, co stanowi 24% wzrost względem przychodów odnotowanych w analogicznym okresie roku ubiegłego w wysokości 207 mln zł. Warto zaznaczyć, że spółka ma za sobą rekordowe pierwsze półrocze działalności. W okresie pierwszych sześciu miesięcy 2016 roku przychody wyniosły 230,8 mln zł i były najwyższe historii spółki, wyższe o 24% w stosunku do wyniku osiągniętego w okresie styczeń-czerwiec 2015 roku (186 mln zł).

 

Oponeo.pl na warszawskiej giełdzie notowane jest od 2007 roku. W ciągu ostatnich 3 lat, od dołka z maja 2013 roku, kurs akcji znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, rosnąc w tym czasie o ponad 500%, z 5,93 zł do około 31 zł obecnie. Notowania polskiej spółki swój szczyt osiągnęły 11 kwietnia bieżącego roku, kiedy za jeden walor trzeba było zapłacić 36,99 zł i to właśnie okolice tego poziomu są najważniejszym oporem dla kursu. Z kolei najbliższe wsparcie wyznaczone jest na 27 zł.

 

Oponeo.pl - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: Oponeo.pl

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

Niska wartość wskaźnika P/E może świadczyć o wysokim poziomie zysków spółek należących do danego sektora przy stosunkowo niskiej wycenie rynkowej ich akcji.

Zobacz więcej

Oponeo ze wzrostem przychodów w lipcu o 21%
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie