Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

ABC Data notuje wzrosty przychodów

© pictarena - Fotolia.com

ABC Data S.A. po raz pierwszy podała do wiadomości publicznej szacunkową wysokość miesięcznych, skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. W lipcu spółka osiągnęła 315 mln zł przychodów.

 

Zgodnie z uchwałą podjętą w lipcu 2016 roku, informacje dotyczące szacunkowych wartości skonsolidowanych, miesięcznych przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej ABC Data S.A. będą publikowane do szóstego dnia roboczego każdego miesiąca i będą zawierały szacunkowe dane za miesiąc ubiegły. Jak czytamy w komunikacie: „Zarząd Spółki zdecydował o publikacji szacunkowej wysokości miesięcznych, skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży z uwagi na transparentną politykę informacyjną Spółki”.

 

W raporcie bieżącym wyjątkowo zostały także ujęte skonsolidowane przychody ze sprzedaży ABC Data w drugim kwartale 2016 roku. Wynika to z tego, iż miesięczne wyniki zostały opublikowane po raz pierwszy, a tym samym podanie przychodów z całego kwartału w ocenie zarządu spółki pozwoli na „odniesienie prezentowanych danych do historycznych przychodów skonsolidowanych i zapewni szerszą perspektywę do oceny sytuacji Spółki”.

 

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży ABC Data S.A. w drugim kwartale 2016 roku wyniosły 1,186 mld zł i były wyższe o blisko 19% od wyniku osiągniętego w analogicznym okresie roku ubiegłego (998 mln zł), a także o niemal 15% od przychodów uzyskanych w I kwartale 2016 roku (1,036 mld zł). Z kolei przychody osiągnięte w lipcu tego roku wyniosły 315 mln zł i stanowią 30,9% wartości przychodów z okresu lipiec-wrzesień 2015 roku.

 

Branża dystrybutorów IT przeżywa obecnie ciężki okres na warszawskiej giełdzie. ABC Data w ciągu ostatnich trzech tygodni straciła ponad 20% wartości. O przyczynach i skutkach kryzysu cen akcji dystrybutorów IT pisaliśmy w zeszłym tygodniu, o czym przeczytać można w tym miejscu

 

Notowania ABC Data S.A. w ubiegłym tygodniu naruszyły poziom 2,60 zł i wybiły dołem z niemal trzyletniej fazy konsolidacji pomiędzy 2,60-3,45 zł. Kurs zatrzymał się w pobliżu wsparcia na poziomie 2,25 zł i lekko odbija podczas dzisiejszej (08.08.2016 r.) sesji. Od szczytu z 10 maja 2016 roku spółka straciła już ponad 28% wartości, a cena akcji spadła w tym czasie z 3,31 zł do około 2,40 zł obecnie.

 

ABC Data - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: ABC Data S.A.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

Inwestycje w obligacje nie powinny stanowić alternatywy dla akcji. Ci inwestorzy, którzy już są obecni na GPW, są wystarczająco doświadczeni, żeby poradzić sobie z prawidłowym wyborem spółek dywidendowych. A ci, którzy spekulują na akcjach lub na kontraktach terminowych już w ogóle nie są grupą docelową dla rynku obligacyjnego. Obligacje powinny być przede wszystkim pokazywane jako realna alternatywa do trzymania pieniędzy w banku na lokacie terminowej lub wręcz na rachunku ROR.

Zobacz więcej

ABC Data notuje wzrosty przychodów