Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PGNiG rozpoczęło dostawy gazu ziemnego na Ukrainę

© tum2282 - Fotolia.com

Grupa PGNiG w komunikacie prasowym podała informację o współpracy z ukraińską spółką ERU Trading w zakresie dostaw gazu ziemnego na rynek ukraiński. Przed pojawieniem się komunikatu DM mBank podniósł cenę docelową grupy do 6,06 zł za akcję.

"Rozpoczęcie dostaw gazu ziemnego na Ukrainę w ramach umowy z ERU Trading potwierdza, że warunki handlowe oferowane przez PGNiG są konkurencyjne, a przez to atrakcyjne zarówno dla odbiorców krajowych, jak i dla klientów za granicą. Cieszę się, że współpraca z ERU Trading rozszerzyła portfel odbiorców gazu ziemnego PGNiG, wzmacniając naszą obecność na rynkach ościennych. Dostawy gazu ziemnego na rynek ukraiński są elementem polityki handlowej spółki" – powiedział cytowany w komunikacie Bartłomiej Korzeniewski, dyrektor Oddziału Obrotu Hurtowego PGNiG.

ERU Trading jest wiodącym prywatnym dostawcą gazu ziemnego na Ukrainie. ERU oferuje usługi związane z zarządzaniem portfelem, z uwzględnieniem realizacji eksportu oraz dostaw na rynku krajowym energii elektrycznej, produktów ropopochodnych, węgla oraz produktów rolnych i innych surowców.

Analitycy Domu Maklerskiego mBanku, w raporcie z 27 lipca, podnieśli cenę docelową PGNiG do 6,06 zł z 5,55 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację "akumuluj".

„Całkowity zwrot z akcji PGNiG od czasu naszej kwietniowej rekomendacji sięga 13%, co plasuje się 19 punktów procentowych powyżej indeksu WIG20. Pozytywne zaskoczenie tegorocznym i wynikami zostało więc już w pełni zdyskontowane. Niemniej jednak nadal dostrzegamy potencjał wzrostowy (nawet mimo nieco rozczarowującego 2Q) i utrzymujemy rekomendację akumuluj, podnosząc jednocześnie cenę docelową do 6,06 PLN/akcję.” - napisano w raporcie.

„Naszym zdaniem perspektywa dla drugiego półrocza prezentuje się wciąż obiecująco, gdyż mniej wspierające otoczenie regulacyjne (dodatkowe koszty regazyfikacji i straty na gazie katarskim) powinny być kompensowane wyższymi cenami ropy i gazu w obszarze E&P.” - dodali analitycy.

O wynikach PGNiG za II kwartał 2016 r. pisaliśmy w tym miejscu.

Obecnie kurs akcji spółki znajduje się w trendzie wzrostowym zarówno w długim jak i krótkim terminie. Sygnałem zmiany trendu na spadkowy będzie zejście ceny poniżej linii trendu oraz linii wsparcia ustawionej na poziomie 4,29 zł. O kontynuacji wzrostów poinformuje natomiast przebicie linii oporu na poziomie 5,67 zł.

 

 

PGNiG - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: PGNiG S.A., PAP, DM mBanku

 

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

PGNiG rozpoczęło dostawy gazu ziemnego na Ukrainę
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie