Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zarobiliśmy 100% na JSW! Dzisiaj sprzedaliśmy akcje

120 akcji JSW sprzedaliśmy po kursie 25,20 zł w dniu dzisiejszym tj. 29 lipca 2016 roku. Szczęśliwymi ich posiadaczami byliśmy od 8 marca tego roku, a za jeden walor płaciliśmy 12,60 zł. To rekordowa inwestycji w historii Portfela SII pod względem zrealizowanej stopy zwrotu.

 

JSW - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Przy decyzji o zakupie akcji JSW wskazywaliśmy przede wszystkim perspektywy odbicia cen surowców na rynkach światowych oraz przełamanie ważnej linii trendu spadkowego na wykresie kursu akcji. Pozostałe argumenty wskazaliśmy w tym miejscu.

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na zamknięcie tak zyskownej pozycji akurat teraz?

 

  • Chęć zrealizowania znakomitych zysków w krótkim okresie czasu (100% w 4,5 miesiąca) na trudnym rynku.
  • W ciągu sześciu sesji akcje podrożały z 19 zł do 25 zł (32%) bez żadnej korekty spadkowej, co jak na tak dużą i płynną spółkę jest rzadkim zjawiskiem. Z kolei od czerwca tego roku kurs wzrósł od lokalnych dołków o prawie 100%. Akcje Bogdanki i KGHM również mogą pochwalić się imponującymi wzrostami, ale tak dynamiczne wzrosty nie mogą trwać długo.
  • Kurs JSW doszedł do strefy oporów z lutego 2015 roku i dość mocno oddala się od krótkoterminowej linii trendu wzrostowego, co może zachęcić inwestorów do realizacji bardzo dużych zysków.
  • Ceny węgla również dynamicznie wzrosły, bo o kilkanaście procent w miesiąc, a to jest rzadkim zjawiskiem w ostatnich latach.
  • Na rynek napłynęła w ostatnich dniach wysoka rekomendacja dla akcji JSW od DM BOŚ z ceną docelową na poziomie 30,9 zł, o czym pisaliśmy w poprzednim odcinku. To mogło również stanowić kolejny katalizator wzrostów. Odsłonięcie raportu dla szerokiego rynku nastąpiło w środę 27 lipca, a dla klientów DM BOŚ raport był

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Zarobiliśmy 100% na JSW! Dzisiaj sprzedaliśmy akcje
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie