Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zarobiliśmy 100% na JSW! Dzisiaj sprzedaliśmy akcje

120 akcji JSW sprzedaliśmy po kursie 25,20 zł w dniu dzisiejszym tj. 29 lipca 2016 roku. Szczęśliwymi ich posiadaczami byliśmy od 8 marca tego roku, a za jeden walor płaciliśmy 12,60 zł. To rekordowa inwestycji w historii Portfela SII pod względem zrealizowanej stopy zwrotu.

 

JSW - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Przy decyzji o zakupie akcji JSW wskazywaliśmy przede wszystkim perspektywy odbicia cen surowców na rynkach światowych oraz przełamanie ważnej linii trendu spadkowego na wykresie kursu akcji. Pozostałe argumenty wskazaliśmy w tym miejscu.

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na zamknięcie tak zyskownej pozycji akurat teraz?

 

  • Chęć zrealizowania znakomitych zysków w krótkim okresie czasu (100% w 4,5 miesiąca) na trudnym rynku.
  • W ciągu sześciu sesji akcje podrożały z 19 zł do 25 zł (32%) bez żadnej korekty spadkowej, co jak na tak dużą i płynną spółkę jest rzadkim zjawiskiem. Z kolei od czerwca tego roku kurs wzrósł od lokalnych dołków o prawie 100%. Akcje Bogdanki i KGHM również mogą pochwalić się imponującymi wzrostami, ale tak dynamiczne wzrosty nie mogą trwać długo.
  • Kurs JSW doszedł do strefy oporów z lutego 2015 roku i dość mocno oddala się od krótkoterminowej linii trendu wzrostowego, co może zachęcić inwestorów do realizacji bardzo dużych zysków.
  • Ceny węgla również dynamicznie wzrosły, bo o kilkanaście procent w miesiąc, a to jest rzadkim zjawiskiem w ostatnich latach.
  • Na rynek napłynęła w ostatnich dniach wysoka rekomendacja dla akcji JSW od DM BOŚ z ceną docelową na poziomie 30,9 zł, o czym pisaliśmy w poprzednim odcinku. To mogło również stanowić kolejny katalizator wzrostów. Odsłonięcie raportu dla szerokiego rynku nastąpiło w środę 27 lipca, a dla klientów DM BOŚ raport był

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Zarobiliśmy 100% na JSW! Dzisiaj sprzedaliśmy akcje