Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zarobiliśmy 100% na JSW! Dzisiaj sprzedaliśmy akcje

120 akcji JSW sprzedaliśmy po kursie 25,20 zł w dniu dzisiejszym tj. 29 lipca 2016 roku. Szczęśliwymi ich posiadaczami byliśmy od 8 marca tego roku, a za jeden walor płaciliśmy 12,60 zł. To rekordowa inwestycji w historii Portfela SII pod względem zrealizowanej stopy zwrotu.

 

JSW - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Przy decyzji o zakupie akcji JSW wskazywaliśmy przede wszystkim perspektywy odbicia cen surowców na rynkach światowych oraz przełamanie ważnej linii trendu spadkowego na wykresie kursu akcji. Pozostałe argumenty wskazaliśmy w tym miejscu.

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na zamknięcie tak zyskownej pozycji akurat teraz?

 

  • Chęć zrealizowania znakomitych zysków w krótkim okresie czasu (100% w 4,5 miesiąca) na trudnym rynku.
  • W ciągu sześciu sesji akcje podrożały z 19 zł do 25 zł (32%) bez żadnej korekty spadkowej, co jak na tak dużą i płynną spółkę jest rzadkim zjawiskiem. Z kolei od czerwca tego roku kurs wzrósł od lokalnych dołków o prawie 100%. Akcje Bogdanki i KGHM również mogą pochwalić się imponującymi wzrostami, ale tak dynamiczne wzrosty nie mogą trwać długo.
  • Kurs JSW doszedł do strefy oporów z lutego 2015 roku i dość mocno oddala się od krótkoterminowej linii trendu wzrostowego, co może zachęcić inwestorów do realizacji bardzo dużych zysków.
  • Ceny węgla również dynamicznie wzrosły, bo o kilkanaście procent w miesiąc, a to jest rzadkim zjawiskiem w ostatnich latach.
  • Na rynek napłynęła w ostatnich dniach wysoka rekomendacja dla akcji JSW od DM BOŚ z ceną docelową na poziomie 30,9 zł, o czym pisaliśmy w poprzednim odcinku. To mogło również stanowić kolejny katalizator wzrostów. Odsłonięcie raportu dla szerokiego rynku nastąpiło w środę 27 lipca, a dla klientów DM BOŚ raport był

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Zarobiliśmy 100% na JSW! Dzisiaj sprzedaliśmy akcje