Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wezwanie na AmRest po 215 zł nie odpowiada wartości godziwej spółki

© kozirsky - Fotolia.pl

Zarząd AmRestu wydał opinię na temat ogłoszonego wezwania na akcje spółki po 215 zł. Zgodnie z oceną zarządu, na podstawie opinii sporządzonej przez KMPG, cena ta nie odpowiada wartości godziwej spółki.

 

Średnia cena akcji AmRestu ważona wolumenem z okresu ostatnich 6 miesięcy poprzedzających wezwanie wyniosła 204,82 zł i zgodnie z przepisami prawa wyznaczała minimalną cenę. Zgodnie z raportem KMPG z dnia 27 lipca 2016 roku zaproponowana cena w wezwaniu, 215 zł, nie mieści się w przedziale wartości godziwej 100% akcji AmRestu.

 

Przypomnijmy, że w dniu 12 lipca 2016 roku wezwanie na 34,29% akcji AmRestu ogłosiła spółka Cullinan, będąca podmiotem zależnym od FCapital. Celem wezwania jest osiągnięcie 66% ogólnej liczby akcji AmRestu (przed wezwaniem podmioty posiadały 31,71% udziałów w spółce). Zamiarem wzywającego jest wsparcie w rozwoju spółki z wykorzystaniem wszystkich źródeł kapitału będących w jego dyspozycji. Plany rozwoju zakładają między innymi akwizycje, rozwój nowych projektów, czy też rozbudowę obecnych na rynkach międzynarodowych, w tym ekspansję na nowe rynki zagraniczne.

 

„W ocenie Zarządu Spółki strategiczne plany Wzywającego są spójne z dotychczasowymi kierunkami rozwoju Spółki oraz powinny wspierać dążenie Spółki do budowania wiodącej pozycji AmRest na rynkach restauracyjnych Europy. Jednocześnie informacje zawarte w Wezwaniu nie sugerują zasadniczych zmian profilu działalności AmRest. Na tej podstawie Zarząd Spółki ocenia, że pozytywne zakończenie wezwania nie powinno mieć negatywnego wpływu na interes Spółki” – przytoczono w stanowisku zarządu.

 

Ostatnie sesje dla AmRestu to wzrosty na nowe historyczne maksima i konsolidacja przy szczycie. Kurs akcji znajduje się w silnym trendzie wzrostowym od sierpnia 2014 roku. W tym okresie cena wzrosła z poziomów 65 zł do ponad 250 zł obecnie. Najbliższe wsparcie wyznaczają poprzednie lokalne szczyty na poziomie 240 zł. Poniżej przebiega linia trendu wzrostowego w okolicach 220 zł. Kluczowym wsparciem pozostaje poziom 200 zł, czyli poziom ostatniego lokalnego dołka.

 

AmRest Holdings - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: AmRest Holdings SE

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Wezwanie na AmRest po 215 zł nie odpowiada wartości godziwej spółki
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie