Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zamknęliśmy kolejne dwie zyskowne pozycje na 11 bit studios i Vistuli

Po udanej inwestycji w akcje Auto Partner, zrealizowaliśmy w tym tygodniu zyski na inwestycjach w walory 11 bit studios i Vistuli. Ile zarobiliśmy i dlaczego postanowiliśmy je sprzedać?

11 bit studios

24 akcje tej spółki kupiliśmy na początku lutego tego roku po kursie 76,46 zł. Ta spółka została wybrana pod koniec stycznia przez internautów w sondzie. Propozycja zakupu udziałów w 11 bit studios zgromadziła wówczas 47,96% głosów i zdecydowanie wyprzedziła drugie CCC (20,92% głosów). Jednak przez wiele tygodni byliśmy na tej pozycji na sporych minusach. Akcje były notowane momentami nawet poniżej 70 zł, a dołki w trakcie naszej inwestycji, wyznaczone zostały na poziomie 65,41 zł. Nasz stop loss był jednak trochę dalej, gdyż wynosił 62 zł. Ostatecznie z sukcesem sprzedaliśmy akcje po kursie 95,00 zł. Stopa zwrotu wyniosła zatem 24% w niespełna 6 miesięcy. Była to piąta zyskowna inwestycja w segmencie głosowanym, przy siedmiu stratnych. Nadal otwarte w ramach tego segmentu pozostają pozycje na Medicalgorithmics i BBI development. Obecnie trwa sonda na wybór nowej spółki. Zachęcamy do trafnego głosowania!

 

11 bit studios - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Vistula

Odzieżowa spółka to jeszcze dłuższa inwestycja od 11 bit studios. 640 akcji Vistuli kupiliśmy 5 sierpnia 2015 roku po kursie 2,38 zł w ramach segmentu inwestycji własnych. W poniedziałek (25 lipca 2016 roku) sprzedaliśmy wszystkie walory po kursie 3,35 zł, uzyskując 41% zarobku w około 11 miesięcy. Jest to jak do tej pory najwyższy, zrealizowany zysk w całym Portfelu SII. Poprzednim rekordzistą były akcje Grodna ze stopą zwrotu 32% (również segment inwestycji własnych). Na sprzedaż Vistuli zdecydowaliśmy się z kilku względów:

  • chęć realizacji dużych zysków
  • obecna wartość wskaźnika C/Z wynosząca około 20
  • uwolnienie środków pod nowe inwestycje w oczekiwaniu na sezon wyników za II kwartał
  • ryzyko dalszego osłabiania się złotówki (co przekłada się m.in. na wzrost kosztów), szczególnie przed możliwością obniżenia ratingów dla Polski w II połowie tego roku

 

Vistula - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

JSW

W dniu dzisiejszym na rynek napłynęła informacja o ujawnieniu rekomendacji dla JSW od DM BOŚ. Autorzy wycenili akcje spółki na 30,9 zł i podtrzymali „kupuj”. Wcześniej wyceniali je na 25 zł. W argumentacji wskazali swoje prognozy

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Zamknęliśmy kolejne dwie zyskowne pozycje na 11 bit studios i Vistuli
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie